Tradiční kuchařské klání se druhým rokem uskutečnilo na dálku, to ale kuchtíkům na elánu neubralo. Děti se podle organizátorů nebojí neotřelých receptů.

„Hlásí se nám soutěžící s recepty, které jsou na velmi vysoké úrovni, a to nejenom co se týče principů vyvážené stravy, ale také obtížnosti a použitých surovin. Práci si skutečně nezjednodušují a využívají i suroviny, které si sami vyrobili,“ prozradila manažerka programu Zdravá 5 Alena Paldusová.

Pochutnali si zdravotníci i senioři

Jako poděkování darovaly některé týmy své svačinky sestřičkám a zdravotníkům do nemocnic. Další týmy zase potěšily seniory v domovech důchodců.

Vítězné týmy měly možnost vyzkoušet si přípravu kompletního menu pod vedením profesionálního kuchaře Vládi v pražské škole vaření Chefparade. Děti si společně přichystaly například špagetové muffiny, domácí pizzu z pravého italského těsta nebo thajské letní závitky

Kurzu se zúčastnily také děti ze Základní školy Racková, které zvítězily v kategorii 3. – 5. třída ZŠ.

„Všechny naše děti si kuchařský den moc užily. Výherci si odnesli zajímavou zkušenost ze společného vaření a doprovodný program v podobě zábavných aktivit zase zabavil děti, které přijely podpořit své spolužáky,“ dodává paní učitelka Andrea Tomečková.