Předvádějící na módní přehlídce cvičily choreografii v den přehlídky. Žádná není profesionálka, obecenstvo však nadchly

Předváděly módu pro všechny věkové kategorie i typy ženských postav z butiku GEM z Fryštáku na Zlínsku a počínaly si přitom stejně dobře, jako profesionální manekýnky. Obecenstvo, jehož hojná účast předčila i očekávání pořadatelů, je odměňovalo nadšeným potleskem.

Akci s názvem Všechny jsme modelky připravilo občanské sdružení Z-dravé ženy. Sdružuje ženy především z Tečovic, jejichž mottem je slogan Jsem pozitivní, jsem energická, jsem nadšená. Věnují se aktivitám na poli zdraví, pohody, kultury i sportu. Módní přehlídkou oslavily rok činnosti svého sdružení. Nápad na její uspořádání byl naprosto spontánní. Původně měly členky zájem o to, aby zmíněný butik uspořádal přehlídku pro ně samotné. Majitelka Marcela Štěpánková jim však navrhla, aby si roli modelek vyzkoušely ony samy.

„Krátce předtím jsme absolvovaly kurz hubnutí a řada z nás dosáhla skvělých výsledků. Mohla to tedy být odměna za naše snažení a tak jsme do toho šly,“ řekla Hana Foltýnová ze sdružení Z-dravé ženy.

Přehlídku po organizační stránce připravovaly jeden měsíc. Zkoušky modelů pro přehlídku zabraly týden před jejím konáním.„Samotnou chůzi po mole a choreografii jsme nacvičovaly při naší první a zároveň poslední zkoušce přímo v den přehlídky,“ zasmála se Hana Foltýnová.

Přestože to byla pro účinkující ženy premiéra v roli manekýnek a u mnohých pracovala tréma, nebylo to na jejich výkonech znát. Ladnost chůze, úsměvy i přirozenost projevu by jim mohly závidět leckteré profesionálky. A pokud bylo třeba, jako uklidňující element zde působil jediný mužský prvek, již zkušený model z přehlídek, pořádaných butikem Marcely Štěpánkové.

Ten dokázal svým klidem i dobře míněnými radami podle slov organizátorky pomoci od nervozity.Celý večer se nesl ve znamení dobré nálady a z–dravé modelky mohou být na svůj výkon náležitě hrdé.