Podle informací zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové ale šlo o akci, která byla zaměřená na bezproblémový průjezd fanoušků chorvatského fotbalového klubu, kteří jeli do svých domovů po návštěvě Polska, kde v úterý večer odehráli fotbalisté polské Legie Varšava a chorvatského klubu GNK Dinamo Záhřeb zápas Ligy mistrů.

„V úterý odpoledne jsme obdrželi informace o možné agresivitě chorvatských fanoušků a zjistili jsme, že mají svá vozidla zaparkovaná na parkovišti v Otrokovicích. Proto jsme se podíleli společně s policisty pořádkových jednotek z okolních krajů i s polskými policisty na dohledu nad jejich bezpečným průjezdem autobusy z Varšavy do Otrokovic," doplnila Monika Kozumplíková.

Podle ní na bezpečný průjezd fotbalových fanoušků dohlíželi policisté z obvodních oddělení, policejní psovodi, kriminalisté, dálniční i dopravní policisté, prvosledové hlídky, policejní vrtulník i policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří byli od ranních hodin připraveni na to, aby zamezili případnému konfliktnímu jednání.

„Průjezd i přesun všech 140 fanoušků do jejich vozidel v Otrokovicích proběhl bez jakýchkoli komplikací či výtržností,“ seznámila zlínská policejní mluvčí.