„S Markem navíc nepočítáme jen do konce stávající sezony, ale chystáme pro něj dlouhodobější kontrakt," upřesnil výkonný ředitel zlínského klubu Leoš Gojš.

„Jsem rád, že jsme se s vedením klubu dohodli na dalším pokračování vzájemné spolupráce a společně s mužstvem můžeme navázat na práci z druhé půlky podzimu," těšilo Kalivodu, jenž i z tohoto důvodu žádné výraznější zásahy do kádru neplánuje.

„Hráči si řekli ve druhé půlce podzimu o další šanci a měli by ji také dostat. Chtěl bych proto pokračovat s týmem, který tady je. Mužstvo bylo kvalitně doplněno již v létě, teď si spíš potřebuje sednout a stabilizovat se," potvrdil 38letý trenér.

Příklady pražské Dukly či Ústí nad Labem, které v dobách svých nedávných druholigových úspěchů stavěly především na konsolidované a dlouhodobě tvořené sestavě, pak uvedl jako možné příklady.

Nové tváře by hledal pouze v případě, kdyby někdo ze stávajícího kádru odešel. Pokud necháme stranou možné zdravotní komplikace, které dlouhé zimní období doprovázejí snad ve všech mužstech, jeví se v tuto chvíli jako reálný pouze odchod Tomáše Hájka.

Po talentovaném obránci touží Hradec Králové, jehož zástupci včera dorazili na Letnou. Zatím však pouze sondovali terén.

„Je pravda, že v případě Tomášova odchodu bychom neměli na levé straně obrany při jakékoliv absenci Broni Červenky adekvátní náhradu a museli bychom se po někom poohlédnout. Zatím však nic takového není na programu dne a Tomáše beru jako součást mužstva," nechal se slyšet Kalivoda.

Není to však jediný post, na kterém by mu mohla chybět větší zastupitelnost. „Rád bych zvýšil konkurenci rovněž na pozici pravého obránce a levého záložníka. Představoval bych si někoho mladšího na rozhraní druhé třetí ligy, kdo by zatím mohl sbírat zkušenosti v naší juniorce," prozradil nástupce kouče Křečka.

Část tohoto problému by se dala vyřešit v případě návratu Jakuba Jugase z hostování v Příbrami, kde má ovšem platný kontrakt až do 24. ledna, a zimní přípravu tedy začne v kádru středočeského prvoligisty.

Naopak téměř jisté je opětovné začlenění tria útočníků Tomáš Poznar, Martin Bača a Petr Kurtin do společného tréninkového procesu. „S Poznarem a Bačou počítám do plného tréninku, Kurtin bude mít ještě zpočátku individuální program," ozřejmil hlavní trenér Zlína.

A nebojí se ani velkých výzev a očekávání. Naopak. „Tento tým má potenciál, což ve druhé půlce podzimu jasně dokázal. Naším cílem je pohybovat se na předních příčkách a jestli budou kluci pracovat jako v posledních sedmi zápasech, můžeme toho dosáhnout," říká Kalivoda.

Ševci se sejdou pod jeho vedením hned první týden v lednu. Tréninkový dril jim zpestří řada přípravných utkání s tuzemskými i slovenskými prvoligisty. Generálku obsatará duel s Frýdkem-Místkem a hned první březnový víkend se na Letné v jarní mistrovské premiéře představí Karviná, z níž se lodivod akutálně sedmého týmu soutěže v létě do Zlína vrátil.