Soutěžící z našeho regionu shodila už pět kilo. Chodí na alpining, na procházky s malým Tomáškem a snaží se jíst zdravěji

„Dopadla jsem relativně dobře," usmívá se maminka ze Zlína po konzultaci u dietologa na soustředění v Resortu Svatá Kateřina na Vysočině.

„Vzhledem k tomu, že ještě kojím, mám jiné výsledky než ostatní holky. Kila jdou dolů trošku hůř. Zhubla jsem nějakých pět kilo, takže aspoň něco," říká. Jak zvládá skloubit péči o půlročního syna se snahou shodit přebytečná kila? „Těžko," přiznává se smíchem. „Syn třeba v noci nespává, budí se. Teprve teď začínáme s příkrmy, takže to mám takové horší. Babičky také musí hlídat, abych si mohla jít zacvičit. Chodíme cvičit i s Tomáškem, hlavně na procházky, aby spal v kočáře. Vždycky někam vyrazíme," prozrazuje Michlová.

„Byla jsem pochválena"

Právě se cvičením to neměla Zlíňanka kvůli malému potomkovi jednoduché. Chodila alespoň na delší a rychlejší procházky s kočárkem. „Asi to má své výsledky. Byla jsem pochválena, že to jde trochu poznat," říká.

Nejobtížnější pro Martinu Michlovou bylo změnit a dodržovat jídelníček. Přidala do něj více zeleniny, musí se také víc hlídat. Třeba sušenky může jíst jen před obědem, odpoledne už ne. „Po porodu jsem měla pořád chuť jenom na sladké," přiznává.

Na doporučení odborníků změnila i své stravovací návyky. Před nástupem na mateřskou dovolenou pracovala v oboru průzkumu trhu. „Byli jsme hodně v terénu. Stravování bylo takové, že ráno jsem se nasnídala třeba v pět hodin, oběd byl ve čtyři. Mezitím do sebe člověk něco hodil v autě," vzpomíná. Nyní si porce musí rozplánovat do pěti denních dávek.

Na otázku, zda výsledek tříměsíčního úsilí stojí za to, odpovídá bez váhání: „Určitě. Člověk se hned lépe cítí, vleze se do věcí, do kterých se dlouho nevešel. Třeba tuto košili jsem už taky dlouho neoblékla," ukazuje na červenou košili, kterou má na sobě.

„Chtěla bych zhubnout ještě do jedněch šatů. Uvidíme, jestli se to podaří," dodává.

Čas, který do svého hubnutí Martina vložila, hodnotí pozitivně. „Poznala jsem spoustu výborných lidí. Mám teď kamarádky, se kterými jsme stále v kontaktu. Vzájemně se podporujeme a také si radíme. Slíbily jsme si, že se dietologovi ukážeme ještě v září," těšila se již nyní Martina a prozradila svůj úspěch.

Vyhlášením výsledků soutěže Fit s Deníkem snaha Martiny Michlové nekončí. Zhubnout chce dalších deset kilo. Dopředu ji žene úspěch a podpora nejbližších. Také nové oblečení, které si plánuje v přicházejícím jarním období pořídit.

Recepty odborníků na zdravé jídla od Martiny: Mrkvový krém a Francouzská cibulačka

Mrkvový krém (na 15 porcí )

2 kg mrkve nakrájet, a v 1 l pomerančového džusu svařit do měkka, dolévat vodou. Co se vyvaří, rozmixovat, přidat kousek másla, asi 1/2 l mléka, osolit, opepřit, zakápnout citronovou šťávou (lze ještě dosladit třtinovým cukrem dle chuti anebo nastrouhat čerstvý zázvor).

Francouzská cibulačka ( asi 5 porcí )

1 kg cibule nakrájet na plátky, rozpálit hrnec a bez tuku restovat cibuli do zlatova (kuchař to dělá na sucho, ale můžete dát trochu tuku), přidat cukr, odstavit z plotny a nechat zkaramelizovat. Poté zalít bílým vínem 2 dl a přidat vodu (lépe zeleninový vývar), přivést do varu a chviličku povařit, osolit, opepřit a ochutit majoránkou nebo provensálským kořením, na závěr zakápnout olivovým olejem.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU