Podle vyjádření odvolacího soudu bylo hodnocení důkazů toho prvoinstančního vadné, šablonovité a vnitřně rozporné.

„Ve věci bude potřeba provést další dokazování. Soud prvního stupně nekriticky převzal obhajobu obžalovaného, že jeho majetek výrazně převyšoval závazky, “ doplnil mluvčí VS Olomouc Stanislav Cik s tím, že tuto skutečnost vyvrací znalecký posudek.

„Z něj vyplývá, že obžalovaný byl v platební neschopnosti od června 2013,“ dodal mluvčí soudu.

S rozhodnutím je spokojeno zlínské krajské státní zastupitelství.

„Věřili jsme, že VS Olomouc vrátí věc zpátky k novému projednání krajskému soudu. My jsme se s jeho rozhodnutím neztotožnili, proto jsme podali odvolání, výsledek jsme očekávali,“ uvedl ke kauze krajský státní zástupce Petr Matoušek. 

K věci se obžalovaný Roman Čechmánek odmítl vyjádřit. „Nejsem ještě seznámen s rozhodnutím VS Olomouc, proto se k tomu nebudu vyjadřovat,“ uvedl na dotaz Deníku olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek. 

Slavný český hokejista a rodák ze Zlína Roman Čechmánek čelil obžalobě z podvodu, kdy si měl objednávat služby a zboží s tím, že věděl, že za ně nezaplatí. Tímto měl věřitelům způsobit škodu přesahující 15 milionů. Za to mu hrozilo 10 let vězení. Senátu krajského soudu se ale nepodařilo úmysl Čechmánka poškodit své věřitele prokázat.