Na hudební festival do Vizovic přijelo 25 tisíc fanoušků z 35 zemí světa

Nestátní organizace Help in Danger ošetřila kolem osmi set lidí a strážci zákona řešili podstatně více drobných krádeží než vloni. Za volantem chytli také dvě desítky návštěvníků pod vlivem alkoholu.

Metalovou akci navštívilo od čtvrtka do neděle pětadvacet tisíc lidí. Zdravotníci Help in Danger, kteří zajišťovali prvotní pomoc na místě letos prvně, byli zaskočeni počtem případů, které si vyžádaly jejich pomoc.

„Přestože se kromě nabodnuté ženy na ostnatý drát jednalo vesměs o klíšťata, puchýře, únavy z horka, alergické reakce nebo zlomeniny, oproti jiným podobným festivalům je osm set zásahů výrazný nadprůměr. Obyčejně pomáháme tak dvěstěkrát. Netušíme, čím to je, že nás Masters of Rock tak vytížil,“ zauvažoval předseda organizace Daniel Valíček.

Činnost zmíněných zdravotníků však ulehčila krajské záchrance, která vyjela během čtyř dnů na místo pouze čtrnáctkrát.

„Spousta zbytečných výjezdů nám tak odpadla. Ošetřovali jsme drobné úrazy, zlomeniny, pomáhali při epileptickém záchvatu, alergické reakci a také opilcům. Jednu holčičku jsme museli převézt kvůli bolestem břicha na jednotku intenzivní péče,“ přiblížil mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan.

Poznamenal, že nejvážnějším případem letošního ročníku bylo popálení dvaačtyřicetiletého muže proudem. Nesl si vlajku na kovové tyči a omylem se s ní dotkl drátů elektrického vedení. „Utrpěl popáleniny na pětadvaceti procentech těla,“ doplnil Olšan.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Kvůli hudebnímu festivalu byla během čtyř dnů v pohotovosti šedesátka policistů v noci, a další šedesátka ve dne. Podle mluvčí Jany Bartíkové měli co dělat. Letošní ročník prý tak klidný jako vloni rozhodně nebyl.

„Před rokem jsme řešili případ, kdy přejel vlak ženu. Tentokrát se nic vážného nestalo, ale co do počtu krádeží a alkoholu za volantem byl loňský rok podstatně klidnější,“ poznamenala mluvčí.

Vůbec největší krádež řešili policisté v noci ze čtvrtka na pátek, kdy ukradli zloději z karavanu 150 tisíc korun z prodeje piva. Za dalších dvě stě tisíc se ztratily fotoaparáty, mobily i peníze v hotovosti. Některé lapky byly přitom tak odvážné, že dokonce rozřezaly okradeným kapsy. V jednom případě se jednalo dokonce o loupežné přepadení.

„Překvapující byl pro nás také počet troufalých řidičů, kteří nadýchali za volantem. Jeden muž měl více než dvě promile alkoholu v krvi. A byli i takoví, kteří šoférovali přes zákaz řízení, takže se dopustili trestného činu. I letos byly přitom na místě dvě hlídky, které nabízely řidičům měření pomocí testerů,“ dodala Bartíková.

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

Velmi spokojený byl s velkolepou akcí naopak ředitel Jiří Daron. Na festival se prý totiž sjeli fanoušci z pětatřiceti zemí světa. Jejich počet byl kvůli kapacitě zhruba stejný jako vloni. Masters of Rock byl prakticky vyprodán.

„Největším tahounem byla samozřejmě skupina Manower. Ale zahrály i kapely, které se poprvé představily v naší republice, zažili jsme několik comebacků i originální spojení zpěvačky Tarja s filharmoniky. Myslím, že letos byl na Masters jeden z nejlepších programů,“ míní Daron.

Poznamenal, že účasti na koncertech se nijak nedotklo ani deštivé počasí ze soboty na neděli. „Mezi jednou a druhou hodinou stálo před pódiem několik tisíc fanoušků, kteří tvořili báječnou atmosféru. Jinak ale počasí vyšlo. Tři dny byly extrémní horka,“ podotkl ředitel s tím, že takové počasí zamíchalo organizátorům i s tržbami.

„Lidé nakoupili během prvních dvou dnů tolik vody co vloni za celý festival. Pili letos více nealko,“ dodal Daron.Celkové zhodnocení akce si prý nechávají organizátoři po jeho skončení. Nový ročník začnou připravovat v září.