Festival odstartoval ve čtvrtek 7. července vystoupením skupiny Fleret. Odpoledne a večer se pak představila celá řada dalších kapel, za zmínku stojí hvězdní Lordi, Heaven Shall Burn či Sepultura.

Útočník s nožem. Ilustrační foto.
Masters of Rock: hledaný muž u festivalového městečka bodl kolemjdoucího

V pátek se do Vizovic po několikaleté pauze vrátili britští Neonfly nebo švýcarská Shakra. Večerní program pak přinesl jednak hvězdami našlapanou sestavu Dead Daisies a také italské gothic metalisty Lacuna Coil.

Jiří Daron, ředitel agentury Pragokoncert pořádající festival Masters of Rock
O Masters of Rock je obří zájem. Táhne nejen Judas Priest

Zřejmě největší hvězdou celého letošního ročníku byla legendární anglická heavy metalová skupina Judas Priest, která v Česku dodatečně oslavovala svých padesát let na scéně. Jejich vystoupení bylo zároveň vyvrcholením celé soboty.

„Rozhodně největší hvězdy letošního ročníku. Těšil jsem se na ně už od loňského roku, kdy byl Masters nakonec zrušen,“ přiznal Jan Bartoník, který přijel na festival z Vyškova.

„Judas Priest, Nightwish, Testament…těch prvotřídních skupin je tady celá řada, rozhodně si nemohu nechat ujít ani jednu z nich,“ usmíval se zase Tomáš Hanák.

V neděli se na hlavním pódiu představí česká legenda Arakain. Nechybí ale ani zahraniční interpreti jako třeba Kataklysm, Exodus či právě Testament a Nightwish, kteří zakončí nedělní program na hlavním pódiu.