„Budeme rádi za zapůjčení svatebních šatů, závojů a jiných doplňků, svatebních oznámení, svatebních darů jako například sousoší jelenů, obrazy či spotřebiče. Vše musí být ovšem ve stáří minimálně čtyřicet let," řekla Deníku za SENIOR Věra Berková. Prozatím se jim prý sešlo nejvíce svatebních šatů a těch pro družičky.

Vzpomínkové věci mohou zájemci do otrokovického zařízení přinášet až do poloviny září. Divadlo a výstava jsou součástí tříletého projektu Bohatství vzpomínek. Jeho součástí byla mezigenerační spolupráce s různými školami a spolky, které například seniorům uspořádaly retro módní přehlídku, celou řadu vzpomínkových setkání či vytvořily knihy životních příběhů.

„Také jsme v minulých letech vybavili trvale dvě místnosti v SENIORU C vzpomínkovými předměty, díky kterým se naši senioři mohou cítit zase jako doma a připomínají si svou dobu," informovala Věra Berková. Třetí a nejdůležitější částí projektu je podle ní využití vzpomínek v péči o seniory. „Pracovníci se zaměřují na práci se vzpomínkami, například si společně s nimi povídají nad fotografiemi o zážitcích z jejich života," podotkla Věra Berková.