V minulém týdnu v jediném dnu volala jednačtyřicetiletá žena z Otrokovic celkem patnáctkrát na linku tísňového volání policie a šestkrát na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi.

„Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou žena stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Poslechněte si, jak telefonát ženy na tísňovou linku probíhal:

Nahrávka: Žena z Otrokovic blokuje tísňovou linku. Ptá se policisty, jaké mu chutná maso. | Video: Policie ČR, video: Deník/Dominik Pohludka

Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic. Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny.

„Na první pohled zraněná nebyla, nicméně policisté tušili, že je v patnáct hodin odpoledne silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu," přiblížila mluvčí.

Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem ji převezli do protialkoholní záchytné stanice. Za přestupek nyní ženě ve správním řízení hrozí pokuta až 200 tisíc korun.