Zlín se tak dlouhodobě může pyšnit tím, že jako jedno z mála měst má na náměstí živý strom, nikoliv jehličnan dovezený odjinud. Mění se pouze výzdoba. Loni byl strom laděn do studené stříbrné barvy v kombinaci s teplou zlatou a doplněn růžovými baňkami.

„Vánoční strom bude letos laděn do stříbrno-modrých tónů – denní dekorace v podobě modrých a stříbrných baněk, modrobílá světelná výzdoba – světelné koule, hvězdy a řetězy,“ prozradil na dotaz Deníku mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Do vánočního hávu se oblékne i zbytek města.

„Nově bude dekorovaná ulice Rašínova světelnými ozdobami na veřejném osvětlení. Na náměstí bude umístěna Ježíškova pošta – modrostříbrná. Samozřejmostí je vánoční výzdoba parků – park Komenského, sad Svobody, zámku Zlín, vánočního stromu u zámku, budovy Klubu 204,“ doplnil mluvčí.

Trhy odstartují 2. prosince

Nasát vánoční atmosféru budou moci Zlíňané i letos na tradičních trzích, které letos odstartují v sobotu 2. prosince.

„Vánoční trhy se budou konat v termínu od 2. do 23. prosince. Poté následuje povánoční období do 1. ledna 2024, kdy bude probíhat prodej ve vybraných stáncích a doprovodný program,“ informoval Tomáš Melzer s tím, že 1. ledna je pak v plánu Novoroční ohňostroj, po kterém se návštěvníci mohou přesunout na náměstí Míru, kde budou otevřeny stánky.

Rozsvícení vánočního stromu je v plánu na první adventní neděli 3. prosince. V tento den se lidé mohou také těšit na první adventní koncert v podání zpěvačky Anety Langerové. O týden později pak náměstí Míru rozezní The Tap Tap Orchestra. Třetí adventní neděli zpestří Zlíňanům vystoupení kapely Jelen. V pátek 22. prosince si pak náměstí Míru podmaní Bára Basiková a Fdur Jazzband.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Míru ve Zlíně, 27. listopadu 2022.
Kdy se rozsvítí vánoční strom ve Zlíně? Tady je kompletní program letošních trhů

Na sváteční notu se budou moci lidé naladit také u Obchodního domu. Ve čtvrtek 23. listopadu se na prostranství před Obchodňákem rozsvítí vánoční strom a začne vánoční trh se stánky s punčem a občerstvením.

„Opět se rozjede i vánoční kolo, které letos doplní nová atrakce v podobě dětského kolotoče, a novinkou bude vánoční kulturní program. Na neděli 3. prosince se chystá v Galerii Desítka speciální vánoční brunch, tentokrát doplněný o bílé lanýže,“ uvedla mluvčí Obchodního domu Martina Žáčková.

Sváteční atmosféru podtrhnou i letos vánoční dekorace v obchodní pasáži a hlavně unikátní baňková výzdoba Baru 1931, která se stala lákadlem pro návštěvníky poprvé v loňském roce.

„I letos bar zaplaví desetitisíce baněk, tentokrát v nové barevné variaci. Přípravy a věšení baněk budou trvat celý jeden týden, na hotový vánoční bar se mohou návštěvníci těšit od 24. listopadu,“ prozradila mluvčí.

Šnečí speciality na Štědrý den

Vánoční trh u Obchodního domu potrvá do pátku 22. prosince. „Tečkou za adventem Obchodního domu Zlín budou tradiční Šnečí speciality na Štědrý den v Bistrotéce Valachy. Ta každý rok připravuje speciální nabídku tohoto postního jídla pro Zlíňany, kteří si chtějí zpestřit procházku městem na Štědrý den,“ uzavřela Martina Žáčková.