Společnost zřídilo město se základním vkladem dvě stě tisíc korun. Stanovilo současně, kdo bude jejím jednatelem a členy valné hromady a dozorčí rady.

„Valnou hromadu budou tvořit městští radní podobně, jak je tomu i v případě technických služeb či Stezy. Kromě toho jsme zvolili tři jednatele a tři členy dozorčí rady,“ přiblížila primátorka Zlína Irena Ondrová.

Upřesnila, že jedním z jednatelů bude ona. Jejími kolegy se mají stát ekonom a pedagog zlínské univerzity Martin Mikeska a další ekonom pracující v bankovním sektoru Martin Bernátek.

„Jedním členem dozorčí rady bude docent Marián Lehocký, který taktéž působí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě něj potom vedoucí oddělení koordinace projektů radnice Marie Cepková a zastupitel Michal Doležel,“ vyjmenovala Ondrová.

Zdůvodnila, že všechny jmenované vybral magistrát na základě odbornosti. „Já figuruji ve vedení kongresového centra proto, že jsem od začátku stála u jeho zrodu, a jsem členkou správní rady Filharmonie Bohuslava Martinů, která se tam přestěhuje,“ doplnila primátorka.

Kdo bude ředitelem moderní budovy vyrůstající v centru města, zatím není jasné. „Řádně vyhlásíme výběrové řízení, z nějž vyjde vítěz,“ sdělila Ondrová.

Kongresové centrum se bude slavnostně otvírat 29. září. Filharmonici se do něj však přestěhují až během Vánoc a fungovat začnou v budově od roku 2011.