A i když zatím nepadlo, jak se kraj s městem vypořádá za pozemky které Zlín v této lokalitě vlastní, přesto došlo k některým společným závěrům.

Patřila mezi ně dohoda o ustanovení nové komise složené z odborníků – architektů a památkářů. Ta v případě, že zastupitelstvo kraje schválí investiční záměr na stavbu nemocnice, bude mít například za úkol rozhodnout, jak se naloží s areálem současné KNTB, až se z něj nemocnice přestěhuje. Ve hře jsou zatím úvahy o sociálním bydlení nebo výstavba bytů.

„Počítáme s tím, že odborníci vydefinují jak požadavky kraje, tak magistrátu, které předají architektům, aby v této lokalitě mohli vytvořit architektonický celek s cílem vybudování nové městské části,“ vylíčil smysl komise hejtman Čunek.

„Chceme ji vytvořit co možná nejdříve, abychom v případě, že rozhodnutí o stavbě padne, byli připraveni a měli nějakou představu o dalším využití,“ doplnil primátor Zlína Jiří Korec.

Úklid munice ve Vrběticích. Ilustrační foto.
Do Vrbětic se vrátili pyrotechnici, na okolní cesty uzavírka

Společné jednání města a kraje se neslo v přátelském duchu, přístup města k výstavbě nové krajské nemocnice ocenil hejtman Čunek, který jej označil za rozumný.

„Jako Rada města Zlína deklarujeme, že určitě nebudeme výstavbě nové nemocnice házet klacky pod nohy a tento záměr ve chvíli, kdy bude schválen krajským zastupitelstvem, podpoříme,“ sdělil na společném jednání primátor Jiří Korec.

Město Zlín má v místě, kde má nová krajská nemocnice vyrůst, osm pozemků v celkové výměře 16 tisíc metrů čtverečních. Za ně kraj při případném prodeji zaplatí městu kraj 27 milionů korun.

Zda půjde o prodej těchto pozemků, nebo jejich směnu, však není zatím jasné. Podle slov primátora Korce město čeká na okamžik, až bude schválen investiční záměr krajským zastupitelstvem.

„Možností je více, je otázkou času, jak se dohodneme. Vzhledem k tomu, že pozemky v areálu nemocnice jsou majetkem akciové společnosti nemocnice, tak asi nejvýhodnější možností pro obě strany bude prodej, ale je to zatím předčasné, uvidíme, jak se to pro nás ještě vyvine,“ seznámil Korec.

Jak vyplynulo z úterního jednání obou rad, prodej pozemků bude jednodušší a rychlejší.

„Pak budeme společně řešit novou podobu areálu nemocnice tak, aby v něm byl prostor pro potřeby kraje i města. Aby ve chvíli, kdy se provoz přesune do Malenovic, mohly začít práce na této nové čtvrti,“ naznačil hejtman Jiří Čunek.

Ilustrační foto
Zlín chápe potřebu nové nemocnice. Spěchat nechce