„Dobrou zprávou zůstává, že nikdo z nakažených nemá těžký průběh nemoci. Špatnou zprávou pak je, že musíme v souladu s vývojem situace stále výrazně měnit náš hrací plán na měsíc listopad i prosinec,“ uvedla mluvčí MDZ Veronika Jurčová.

„Chováme se maximálně opatrně. Pečlivě dodržujeme všechna opatření stanovená hygienou. Věříme, že se nám podaří situaci zvládnout s co nejmenším dopadem na diváky. Divadlo nezavíráme, dále hrajeme, jen přizpůsobujeme program aktuální situaci,“ dodal ředitel divadla Petr Michálek.

Změny se již dotkly obou listopadových premiér. Premiéra ságy palírníků Jelínků z Vizovic Trnky a hvězdy se posouvá na 27. listopadu. Premiéra Noci bláznů se uskuteční až 18. prosince.

Mluvčí divadla zároveň žádá diváky, aby pečlivě sledovali nejaktuálnější programové změny na webových stránkách www.divadlozlin.cz.

„Vstupenky na zrušená představení je možné vrátit do deseti dní ode dne představení osobně v pokladně, nebo mailem na prodej@divadlozlin.cz. Do zprávy je potřeba napsat číslo účtu a přidat sken nebo fotky vstupenek,“ popsala postup Veronika Jurčová.