Ten byl zaveden 26. ledna a měl skončit 28. února.

„Bude však prodloužen ještě i na prvních devět pracovních dnů v březnu, tedy do pátku 11. března. Důvodem je přetrvávající zvýšené procento pracovních neschopností u řidičů a rovněž snížený počet cestujících ve vozidlech MHD. DSZO se na omezení provozu dohodla s objednateli přepravy, kterými jsou obě města,“ uvedl ve zprávě zaslané médiím mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

„Cestujícím se velmi omlouváme. Letní provoz budeme samozřejmě nadále posilovat o školní spoje,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Právě ve skupině studentů a žáků se již počty přepravovaných začínají vracet k předcovidové úrovni, u ostatních skupin cestujících dosud přetrvává pokles až o dvacet procent. Pokud se to někde ukáže jako nezbytné, nasadí DSZO na některé spoje kloubová vozidla místo krátkých vozů.

Víkendový provoz MHD podle standardních jízdních řádů pro soboty a neděle se nemění. Informace o posilových spojích, které jsou vypravovány navíc nad rámec letních jízdních řádů, jsou vylepeny na zastávkách a jsou dostupné na internetové stránce DSZO.