Přímo ve Vizovicích a okolí festivalového areálu budou podle ní každý den desítky policistů z řad obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policie, kriminalistů, cizinecké policie a taktéž psovodi a jízdní policie. „Jejich hlavními úkoly bude zajištění veřejného pořádku, ochrana bezpečnosti osob a majetku, předcházení trestné činnosti a v neposlední řadě dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu," upřesnila Lucie Javoříková.

Parkování bude zajištěno v okolí areálu a na odstavných parkovištích. „Doporučujeme sledovat a respektovat dopravní značení a uposlechnout rad a pokynů policistů a pořadatelů," vyzvala. Opatrní by měli být i řidiči, kteří Vizovicemi budou jen projíždět, neboť se dá očekávat zvýšený pohyb chodců na silnici, pro které bude na hlavním silničním tahu 1/49 vytvořen koridor. „Policisté také u řidičů budou provádět test na alkohol a drogy. A to po celý průběh festivalu," upozornila policejní mluvčí.

POUŽIJÍ I DALEKOHLED 
S NOČNÍM VIDĚNÍM

Podle ní lze také předpokládat, že zloději budou využívat všech příležitostí ke krádežím. „Proto doporučujeme, aby lidé cenné věci nenechávali volně odložené ve stanech. Mobily, fotoaparáty, peníze či doklady je lepší mít přes noc schované u sebe ve spacích pytlech, neboť zloději vykrádají i stany, ve kterých jejich majitelé spí," zdůraznila Lucie Javoříková.

Během dne je podle ní lepší mít je všechny u sebe. Policisté v uniformách i v civilu budou procházet stanová městečka a snažit se tyto krádeže co nejvíce minimalizovat. „Taktéž letos nově budou k těmto kontrolám používat policejní čtyřkolky, které jim usnadní a urychlí kontroly v terénu. V nočních hodinách budou také využívat dalekohled s nočním viděním. Přesto musejí návštěvníci i samotní obyvatelé Vizovic převzít za své věci odpovědnost sami a být více obezřetní," uvedla.

KONTROLY I V PONDĚLÍ

Hlavním cílem policie bude zajistit bezpečný průběh akce, klid a veřejný pořádek a eliminovat protiprávní jednání na minimum. „Samotné opatření bude probíhat až do pondělí, kdy Vizovice opustí i ti nejvytrvalejší návštěvníci letošního festivalu Masters of Rock," dodala zlínská policejní mluvčí.