Nový umělý trávník, boční sítě, branky a osvětlení vyšly zhruba na 10 milionů korun.

PLOCHA BUDE PŘÍSTUPNÁ VŠEM SPORTOVCŮM

Radní předpokládají, že hřiště budou využívat nejen děti ze základní školy, ale také ostatní sportovci a mužstva z širokého okolí.

Nové hřiště vyzkoušeli jako první právě žáci luhačovické základní školy spolu s fotbalisty z partnerských měst Topoĺčany a Pieštany a také sportovci ze Slavičína.

Dosud museli využívat hlavně sportoviště v areálu Radostova.

„Po dokončení přírodního trávníku v areálu Radostova v roce 2014 se původní umělé ploše dost odlehčilo, byla využívána jen v zimních měsících. V prvních třech letech, kdy ještě nebyly dokončeny umělé plochy v okolních městech, se však plocha hodně opotřebovala," vysvětlil za Sportovní centrum Radostova Luhačovice ředitel Tomáš Mejzlík. Díky novému hřišti nebude to stávající přetěžováno.

RAGBY, BASKETBAL I PSÍ AGILITY

Umělý trávník poskytuje rozsáhlé využití nejen pro fotbalisty, ale i pro ostatní sportovní odvětví. „Velmi nám pomáhá v nabídce sportovních soustředění právě v zimních měsících.

Máme za sebou soustředění ragby, konala se herní průprava atletů, házenkářů, basketbalistů i volejbalistek. Můžeme nabízet firemní sportovní akce. Dokonce se plocha dá využít i pro psí závody agility," doplnil ředitel Tomáš Mejzlík.

Novou úpravu plochy vítají zejména fotbalisté. Luhačovickému týmu se totiž daří a v rámci své třídy je v tabulce na 1. místě - První tým Luhačovic je lídrem krajského přeboru mužů, jejich rezerva je pro změnu v čele okresního přeboru. Oba celky se tak v odvetné části budou pokoušet o postup. Díky rekonstrukci hřiště získali certifikát z fotbalové asociace FAČR.

NEJVYŠŠÍ CERTIFIKACE PRO UMĚLÝ TRÁVNÍK

„Nový umělý trávník je české výroby. Certifikace je pro nejvyšší možnou soutěž, která se v České republice může hrát na umělé trávě: soutěže Moravskoslezská fotbalová liga a Česká fotbalová liga, dorostenecká liga U19 a liga žen," vyjmenoval Tomáš Mejzlík.

Na hřiště byly osazeny i nové boční sítě, bylo vyměněno osvětlení a instalovány nové branky. Hřiště se tak dá využívat během celého roku. „Jsme rádi, že se zájem dětí o sport zvyšuje a i fotbalistů přibývá," míní ředitel základní školy Roman Lebloch.

MARCELA KANIOVÁ