Kromě setkání s vedením společností nezapomněl Miloš Zeman vždy prohodit i pár slov se zaměstnanci. Těch se pokaždé sešlo několik desítek. U Ladislava Samohýla se Miloš Zeman potkal také s dalšími členy rodiny a v jejich přítomnosti si prošel soukromé muzeum veteránů.

„Je to asi to nejhezčí muzeum veteránů, které jsem dosud viděl. Škoda jen, že ho zatím nemůže vidět více lidí," poznamenal při návštěvě prezident. Podle Ladislava Samohýla je však stěhování muzea do lepších prostor na spadnutí.

„Věřím, že za rok už bude muzeum otevřené veřejnosti. Budeme rádi, když budete první návštěvník," pozval prezidenta Ladislav Samohýl.

Pak následovalo setkání se zaměstnanci. Ti se ptali, například jaký má prezident názor na policejní výsluhy. Zazněl také dotaz, zda může místní muzeum počítat s vozem po panu prezidentovi a jaký ten vůz bude.

„Jako český prezident zastávám názor jezdit českým autem. Teď nosím i české hodinky. Po mně tedy zbude superb. Rád ho do muzea věnuji," prozradil prezident. Pak už došlo na předání pozorností. Pokud by prezident někdy chtěl založit muzeum prezidentských darů, jak se v minulosti v lehké nadsázce zmínil, získal ve Zlíně další vzácné exponáty.

Jako pozornost si totiž mimo jiné odvezl například bustu Elišky Junkové, první české závodnice. Prezidentskou knihovnu rozšíří kniha o rodině Samohýlů a nemohl chybět dárek na Moravě tradiční. Litr slivovice a ne právě ledajaké. Na štítku byl totiž znatelný letopočet 1949. „Tato slivovice byla zakopaná ještě v Březolupech. Zachovaly se dva litry a jeden je dnes pro vás," uvedl prezidentský dar Ladislav Samohýl.

Podle prezidenta se jedná o vůbec nejstarší slivovici, kterou kdy dostal. Další zastávka byla nedaleko. Společnost Vitar, výrobce potravinových doplňků, také patřila k těm, kam se prezident přijel podívat takříkajíc za odměnu.

„Pro návštěvu vaší společnosti jsem měl více důvodů. Jedním z nich je ten, že v době krize nebyl u vás propuštěn jediný zaměstnanec. Takových podnikatelů si vážím," prohlásil prezident. Firma Vitar pro něj měla připravený dárek ze své produkce. Jednalo se o vitaminový doplněk, který patří do rodinného stříbra podniku. Přesto však byl originální.

„Jedná se o speciální sérii pro pana prezidenta," vysvětlil Miroslav Sadílek, marketingový ředitel společnosti. Pan prezident okamžitě jednu tabletku ochutnal.

„To se nepolyká, to se může i cucat," radili zaměstnanci.

„Na cucání není čas," smál se prezident, když vitaminový doplněk zapíjel. Při odchodu ještě zavtipkoval, že obsahem snad nebyl nějakým nedopatřením kyanid.

„To bych ale nedošel ani ke dveřím," zakončil s úsměvem prezident.