Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovníci trolejbusů a fandové hromadné dopravy zamíří o víkendu do Zlína

Zlín – Posadit se za volant trolejbusu. Třeba takový sen z dětství si mohou v sobotu splnit nejen dávno dospělí ve Zlíně. Už v sobotu se totiž široké veřejnosti opět po roce otevřou brány Dopravní společnosti Zlín Otrokovice (DSZO).

10.6.2016
SDÍLEJ:

DSZO a zámek Klečůvka otevřou opět brány veřejnosti. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Roman Buček

„Vnuk je fanda do trolejbusů, takže si takovou akci nemůžeme nechat ujít. Hlavně se těší, že se sveze historickým vozem. Pokud nám to okolnosti dovolí, chodíme sem každý rok," těší se například Pavel Janíček ze Zlína.

Den otevřených dveří, který si nenechají každoročně ujít tisíce lidí, se koná od 9 do 16 hodin. Prohlédnout si zájemci mohou zázemí dopravy, kterou běžně využívají ve Zlíně a Otrokovicích, jako například dispečink, vozidla, dílny, technické zázemí, průjezd myčkou. Ošizeni nebudou ani o historická vozidla.

„Už přesně víme, která tentokrát budou u nás k vidění. Kromě našeho vlastního historického trolejbusu Škoda 9Tr, autobusu Škoda 706 RTO a vleku Karosa B40 to budou též exponáty Technického muzea Brno, tedy další autobus Škoda 706 RTO, autobus Karosa ŠM 11, trolejbus Škoda 7Tr4 a další autobusový vlek Karosa B 40," přiblížil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Stejně jako v minulých letech zřídí DSZO v době konání dne otevřených dveří zvláštní bezplatnou linku historických vozidel na trase mezi vozovnou na Podvesné XVII, centrem Zlína a obratištěm Sportovní hala.

„Podobně jako ve dvou posledních letech bude k dispozici další zvláštní a pro cestující bezplatná autobusová linka vedená mezi vozovnou DSZO, sídlem Hasičského záchranného sboru v Přílucké ulici, obcí Želechovice a místní částí Zlína Klečůvkou," informuje mluvčí společnosti Vojtěch Cekota.

Účastníci dne otevřených dveří DSZO si tak budou moci udělat výlet i do Státního okresního archivu v zámku na Klečůvce, kde bude ve stejném čase probíhat výstava archivních dokumentů z období, kdy Zlín nesl název Gottwaldov. Na obou těchto linkách budou jezdit vozidla MHD v půlhodinových intervalech.

V areálu vozového depa bude připravený také bohatý doprovodný program jako soutěže pro děti, chybět nebude ani lákavé občerstvení.

Autor: Jarmila Kuncová

10.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení