Obec, která se od Slavičína osamostatnila v roce 2000, už chtěla spor, do kterého vložila přes 250 tisíc korun, odložit. Tři rokytničtí občané ale přišli s tím, že spor odkoupí, a budou se se Slavičínem soudit dál.

Návrhy smluv, které by obsahovaly mimo jiné i to, jakou formou by v případě výhry věnovali polovinu vysouzené částky obci, měli přinést na nedělní rokytnické zastupitelstvo. „Sejdeme se znovu za čtrnáct dní. Soud požádáme o prodloužení lhůty na rozhodnutí,“ řekl na schůzi starosta Rokytnice Antonín Goňa.

Dodal, že zatím nevezmou své rozhodnutí o stažení žaloby zpět, ale požádají soud o prodloužení doby na rozmyšlenou. Ta by totiž měla vypršet už dnes.

„Za čtrnáct dní svoláme další mimořádné zastupitelstvo, na kterém se o osudu soudního sporu rozhodne,“ konstatoval starosta.

Před zahájením zasedání se na úřadě přihlásilo dalších pět zájemců o odkoupení soudního sporu. Samotné jednání pak bylo velmi nabito emocemi. Zúčastnila se jej i bývalá starostka Rokytnice, senátorka Jana Juřenčáková. Ta byla jedním z iniciátorů odtržení obce od Slavičína.

„Z výsledků dnešního zastupitelstva mám smutek na duši. Mám i nadále pocit, že se vedení obce snaží zamést tuto záležitost pod koberec. Z jejich strany mi chybí dobrá vůle,“ vypověděla po skončení zastupitelstva.

Jednání se na pozvání senátorky zúčastnil i starosta sousední obce Bohuslavice nad Vláří Jiří Slovák. Ta vede se Slavičínem podobný soudní spor. Na rozdíl od Rokytnice se však nehodlá vzdát. „Sice jsme dva soudy prohráli, nicméně jdeme dál. Věříme, že u ústavního soudu to vyhrajeme. Když už jsme to jednou začali, tak to taky dotáhneme do konce,“ je odhodlaný Slovák.

Rokytnice, která se od Slavičína osamostatnila v roce 2000, už chtěla spor, do kterého vložila přes 250 tisíc korun, odložit. To schválilo zastupitelstvo na počátku března. Tři rokytničtí občané ale poté přišli s tím, že spor odkoupí, a budou se se Slavičínem soudit dál. Nakonec k této trojici přibyla ještě další pětice obyvatel.