Pozvání na sobotní akci přijala celá řada známých streamerů. „Účast jich přislíbilo opravdu hodně. Wedry, Mazarini nebo třeba cosplayerka Mrs. Physiotherapist a další,“ přiblížil za pořadatele Tomáš Grézl.

Přenosu se zúčastní také YouTuber s více než 330 tisíci odběrateli Radek „Attack“ Baďura.

„Na akci se opravdu těším, pomůžeme dobré věci a zároveň se budeme bavit. Je důležité hledat nové možnosti, jak pomoci těm nejzranitelnějším, tedy zvířatům z útulků. Jsem nadšený z toho, že jsem byl osloven a mohu být součástí této události. Uvidíme, co to přinese,“ řekl Baďura.

Rekonstrukce tržiště Pod kaštany ve Zlíně.
Tržiště Pod Kaštany ve Zlíně se zásadně změní. Takto teď vypadá

Budou hrát Minecraft či Counter Strike

Obsahem živého přenosu, který odstartuje ve 13 hodin, bude především hraní her jako je Minecraft, League of Legends, Counter Strike a další.

„Původní harmonogram byl takový, že akce skončí okolo půl deváté večer. Počítalo se však se třemi streamery. Jelikož jich ale bude nakonec mnohem víc, celá akce se určitě protáhne. Proto nemáme konec přenosu pevně stanovený,“ doplnil Grézl s tím, že diváci se zároveň mohou těšit i na rozhovory s hosty.

Takto by vypadalo centrum Zlín s tunelem pod ním. Nový tunel by ulehčil v centru města od 18 tisíc aut denně.
VIDEO: Zlín plánuje silniční tunel. Podívejte se, jak by to v centru vypadalo

Všechny vybrané peníze pošlou útulku

Výtěžek z akce pošlou organizátoři rovnou do zlínského útulku. „Jsme vděční, že se studenti snaží hledat nové způsoby jak útulku pomoci, jsme za to opravdu rádi,“ uvedla provozovatelka útulku Eva Poiselová.

Studenti začali vybírat peníze už před samotnou akcí. „Už něco poslali členové našich projektů. Další peníze pak přijdou během samotného streamu a myslím si, že něco budou chtít přispět i přímo streameři. Celou vybranou částku pak následně pošleme rovnou do útulku,“ upřesnil Grézl.

Akci organizují studenti z několika spolků

První ročník charitativního streamu, na kterém se sejdou menší či větší streameři aby pomohli vybrat peníze na podporu útulku, organizují studenti z projektu Lobby ve spolupráci s neziskovým projektem Němá tvář pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Těší nás, že se nám podařilo spojit síly s neziskovým projektem Němá tvář a společně tak za podpory fakulty můžeme finančně pomoci tím, co je nám blízké a co děláme rádi,“ dodala manažerka projektu Natálie Durčáková.