„Pan ministr Prymula mi dnes zavolal a omluvil se. Opravdu si tohoto kroku cením. Řešili jsme spolu testování na covid, které má plošně začít v našem okrese. Informace bychom spolu od této chvíle měli sdílet a komunikovat tak, aby se k vám dostávaly v ucelené a srozumitelné formě,“ uvedl Stanislav Blaha v neděli 18. října na večer na sociální síti.

Přiznal ale také, že zatím nemůže říct nic k tomu, kdy testování začne nebo jak bude organizováno.

„Není o tom dosud rozhodnuto. A ani bych si to nedovolil hodnotit - nejsem epidemiolog, jsem starosta. A proto jsem podnikl všechny kroky k tomu, abych se s ministrem zdravotnictví spojil a pokusil se chaos, který u nás tato zpráva způsobila, uklidnit,“ dodal Stanislav Blaha.

Rozmíšku odstartoval způsob ministrova vzkazu o testování na Uherskohradišťsku.

„Dozvěděli jsme se to z Twitteru. A tam se včera také odehrála debata, kdy jsem se musel ohradit proti spekulaci, že nestojíme v Hradišti o pomoc. Stojíme. Potřebujeme každou ruku, každého lékaře, každého zdravotníka,“ upřesnil starosta.

A v tom podle něj byla také jeho největší obava - kdo bude testovat, když jsou lékaři potřební u lůžek, jak to celé bude probíhat, kdy a kde se to uskuteční.

„Nevěděli jsme nic. Proto jsem se ohradil proti komunikaci, která v lidech vzbuzovala, už v tak vypjaté situaci, jen větší zmatek a strach,“ dodal Stanislav Blaha na vysvětlenou.