Lidé vzpomínali na mnoha místech, včetně nákupních center. Například ve zlínském OC Centro hlásil zdejší rozhlas s několikaminutovým předstihem, že také tady plánují uctít oběti čtvrteční střelby minutou ticha.

Na výzvu reagovali jen někteří. Na mnoha místech utichly pokladny, lidé se zastavili. Jinde i nadále pokračovali v nakupování.

Pietním aktem se připojily i sloužící směny hasičů v celé České republice, tedy i ve Zlínském kraji.

Fotogalerie: Pieta hasičů Zlínského kraje

Vlajky na všech stanicích byly staženy na půl žerdi a v poledne vyjeli hasiči s technikou před stanice se zapnutými výstražnými světelnými zařízeními.

„Hasiči nastoupili v zásahových oděvech a minutou ticha uctili oběti této tragické události,“ uvedl krajský mluvčí hasičů David Martinec.

Ve Zlíně byla od pátku zřízena také dvě pietní místa – u budovy radnice na náměstí Míru a u rektorátu Univerzity Tomáše Bati, kde mnozí lidé i nadále zapalují svíčky.

Při střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na pražském Palachově náměstí tři dny před Štědrým dnem zemřelo 14 lidí, více než dvacet jich utrpělo zranění a desítky dalších prožily nejhorší chvíle svého života.