Situace se zlepšila ve všech okresech v kraji. „Nejvíce se snížil počet uchazečů na Zlínsku a na Kroměřížsku,“ přiblížila mluvčí Úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová. Na Zlínsku nyní míra nezaměstanosti dosahuje 4, 96 procenta, na Kroměřížsku 7,18, na Uherskohradišťsku 5,56 a na Vsetínsku 7, 20 procenta. „I díky průmyslovým zónám je zde poměrně velká nabídka práce, v krajském městě je rovněž dobrá dopravní dostupnost,“ zdůvodnila mluvčí.

Přímo ve Zlíně míra dosahuje 3, 99 procenta.

I meziročně je na tom kraj lépe. Ke konci února 2007 míra dosáhla 7, 73 procenta, kdy počet uchazečů překročil 26 tisíc osob. O proti loňsku se i zvýšila možnost práci získat. „Před rokem připadalo na jedno volné místo necelých pět nezaměstnaných, dnes tři. Stále převažuje nabídka pro zedníky, svářeče, nástrojáře, zámečníky a obsluhovače obráběcích strojů a strojů na výrobu pryžových výrobků,“ dodala.

Lepší stav lze připsat projektu Najdi si práci ve Zlínském kraji, který byl první a svým rozmachem současně největší národní spoluprácí zdejších úřadů práce.