Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miroslav Zelinský v on-line rozhovoru

Zlín - Kandidát na jmenování děkanem FMK Miroslav Zelinský v úterý odpovídal on-line setkání se čtenáří Zlínského deníku.

20.5.2008
SDÍLEJ:

Miroslav Zelínský on-lineFoto: Miroslav Herold

Zdravím, neplánuje se nějaká akce ve Svitu na 32?

Hajek

Určitě na podzim něco, parta od fotografů nebo designerů nebo oděvních návrhářů určitě něco vymyslí, a já je maximálně podpořím.

Dobrý den, jsem jednou z Vašich dálkových studentek MK. Zajímá mne, zda se pro dálkové studenty do budoucna něco změní a také zda se případně uvažuje o rozšíření výuky o jazyky. Dle mého názoru se v dnešní době bez angličtiny neobejdeme. Děkuji, mějte se krásně.

Karin

Ha, to je výborná otázka. Jste asi první z kombinovaného studia, kdo se pídí po jazykové výuce. Bude-li vás více, myslím, že by se s tím něco dalo dělat - přinejmenším oborové konzultace. A zda se něco změní? Určitě profil studia na kombinovaných výtvarných oborech, a větší náročnost!

Pane Zelinský, je podle vás studijní agenda Stag opravdu přínosná? Občas mám dojem že spíš působí problémy studentům i učitelům…

Marek

Je to prostě systém, který naše univerzita využívá. I na můj vkus je "soudruh" Stag trochu toporný, ale řešení přenechám kompetentnějším.

Pokud vím, jste tatínkem malého miminka. Nebude složité rozdělit svůj čas mezi jistě náročnou práci děkana a rodinu?

Petr Nový

Určitě ano, ale Dorotka (ale taky Mikuláš) mají úžasnou maminku!

Máte smysl pro humor, Který komik je vám nejsympatičtější?

Vlasta burian

To nechť posoudí jiní. A: Louis de Funés (možná spíš rétorické výkony F. Filipovského), Stan Laurel, Jack Lemmon, dvojice Vodňanský Skoumal…

Moc Vás zdravím. Nestýská se Vám po Ostravě? Zvykl jste si na Valašsko?

Monika Černá, Lužkovice

Dobrý den. Nestýská. Jednak tam jsem každý týden aspoň na chvíli, mám tam rodiče, jednak jsem si jí za posledních 43 let užil docela dost. Podívejte se do posledního čísla literární revue Weles, kde o tom píšu všechno důležité, anebo www.czlit.cz

Dobrý den, Jak si představujete budoucnost Baťovy univerzity dejme tomu tak za deset až patnáct let? Jaká podle Vás bude? Děkuji

Radka

Rozvinutá regionální univerzita s celosvětovými kontakty ve dvou až třech vědních oborech. A kdyby jedním z nich byla historie a teorie reklamní komunikace…

Zdravim, chodíte někam na pivo, kde by se dalo s vámi neformálně debatovat?

Jarek

Ublo, Hospůdka U zemské osy, dobré víno v Arše a vlastně všude, kde si hledí hosta. Česká kultura vyrostla a roste z hospod, kaváren, klubů a je jí tam nejlépe.

Dobrý den pane Zelinský, máte třeba zahrádku, kde relaxujete?

J. cápková

Nemám zahrádku, ale dvouhektarový pozemek s lesem a trnkovým sadem. Mám hodně dětí, velkou knihovnu, moře dobré hudby a dvouletou bílou boxerku Lolu - nemám čas pracovat, jen relaxuji :-)

Dobrý den pane Zelínský, ráda bych věděla, jak to bude s výukou Marketingových komunikací - jestli spadnem pod FAME a co si o tom myslíte vy. Děkuji.

Dina

Pod FaME spadnout můžeme pouze drastickým zásahem z úrovně ministerstva školství, ale nic takového se nechystá, budoucnost fakulty je v maximální míře v nás samotných, míněno především pedagogy.

Ahojte, seženete nám nějaké kvalitní kantory, když ti z nejlepších odcházejí (např.: Dušan Pavlů)?

Laslo

Slíbil jsem to při představování kandidátů a hodlám svůj slib dodržet. V jakýchkoliv jednáních mě zatím brzdí pouze to, že jsem stále "pouze" kandidátem na jmenování děkanem.

Je pravda, že když si zaplatím na vaší škole první ročník studia sám, přijmete mne bez přijímacího řízení?A jaké jsou vůbec náklady na jeden rok studia pro jednoho studenta? Napište alespoň rozmezí. Děkuji

Rolf

To s tím placením prvního ročníku určitě možné není. Náklady na rok studia jsou určeny koeficientem ministerstva a letos 1 rovná se cca 34tisíc. Koeficient náročnosti naší fakulty je 1,65 pro marketingové komunikace, 3,5 pro umělecké obory. Kolik tedy stojí studium jednoho studenta naší fakulty průměrně? Toť otázka pro Vás.

Je čas maturit, jak jste odmaturoval právě vy? A z čeho vlastně?A byl jste potom svůj úspěch zapíjet? Teda alespoň předpokládám, že jste byl úspěšný:-)

Izabela

Maturoval jsem za pět (dvojka z němčiny). Úspěch jsem zapíjel s kamarádem, se kterým jsem maturoval ve stejné pondělí takřka na den přesně před 28 lety, pivem a becherovkou, brrrr.

Dobrý den, zavedete na FMK matematiku? Přijde mi, že by to spoustu nekvalitních studentů odradilo. Absolvovalal jsem FMK a uznávám proč se UTB přezdívá "učiliště u koupaliště". Na zkoušky jsem se během 5 let neučila ani jendou a měla jsem skoro červený d.

Anna K.

Blahopřeji, jste výjimečně zdatná studentka a pravděpodobně byste stejně úspěšně absolvovala jakoukoliv jinou školu. Matematiku nezavedeme, naše obory patří ke společenským vědám.

Dobrý den, řekněte nám vtip, co vás kdy nejvíc pobavil.. Díky

Mlaskač z FMK

Jde pán lesem, až dojde k propasti. Na jejím okraji stojí druhý, odrazí se a letí dolů. Druhý se rychle dívá dolů a co nevidí. Zhruba uprostřed se onen skokan zastaví, vyletí zpět nahoru a měkce dosedne opět na okraj. první nevěří svým očím. No co se divíte, je tady speciální magnetické pole, zkuste si to. První se odrazí, skočí a… rozmázne se dole na kaši. A ten nahoře si brumlá: Tož, na to že jsem anděl, jsem pěkná bestie.

Dobrý den pane doktore. Chci se zeptat zda je možné u vás na fakultě studovat magisterský studijní program, marketingové komunikace a to individuálním studijním plánem? Již pracuji,ale nesplňuji podmínku tří leté praxe v oboru,abych mohl studovat dálkově a na prezenční druh studia mi nevybývá čas. Díky a blahopřeji ke zvolení do čela fakulty !

Jaja

V prvním ročníku žádného studijního programu není možné začít s individuálním studijním plánem, je mi líto.

Pane děkane, prý jste pro zavedení "jazykové policie". Co to je? Co Vás k tomu vede?

Adélka

Jak jste na to přišla, Adélko? To je můj dávný sen, aby každý veřejně vystupující člověk měl svého jazykového policistu. ten by třeba při večerních zprávách stál za ním a v okamžiku prohřešku mu jedno tak jemně ubalil. Když krásná Jolana Voldánová vysloví /ledové novene/, mám husí kůži.

Pane děkane, uvažuju o studiu marketingových komunikací, ale těch možností zatím u nás moc není. Vlastně jsou jenom tři. Uvažuju i o Vaší univerzitě, fakultě multimediálních komunikací. Čím se podle Vás odlišuje od těch ostatních?

Tomáš Kotásek

Budete mít jedinou možnost dotknout se zblízka všech profesí, které se v marketingové komunikaci vyskytují - od těch psavých přes organizační až po výtvarné. A to je lákavé, ne?

Pane děkane, jaké změny na univerzitě připravujete?

Karel

Na univerzitě určitě žádné, můj mandát je fakultní. Na našem "efemkáčku" pak chci vybudovat doktorské studium, zřídit producentské centrum, které by se věnovala zabezpečování všech těch krásných akcí, které jsou s naší fakultou spojeny - Miss Academia, Univerzitní ples, Bfashion, ale také hrané filmy, fotovýstavy, módní přehlídky…

Pane děkane, jaké bylo téma Vaší habilitační práce, kterou jste nedávno úspěšně obhájil?

Michaela

Věnoval jsem se stopám, které v naší kultuře zůstaly po ideologii, která určovala naše životy v letech 1948-1989. Na materiálu literárních dějin a domovních sgrafit.

Pane děkane, co je pravdy na tom, že máte poměrně početnou rodinu?

Hanýžka

Jsou-li dneska čtyři děti početná rodina, pak ano. Dlužno dodat, že každá dvojice mých dětí má svou maminku.

Dobry den pane doktore, srdene Vam gratuluji ke zvoleni a chci se zeptat, jake mate s rozvojem fakulty plany.

vladimír

Děkuji za vinšování, je-li k čemu, protože vidím hromadu úkolů. Cíle rozvoje jsou jasné - projít superakreditacemi bez ztráty bodů a získat doktorandské studium spojující oba studijní programy - výtvarná umění a marketingové komunikace.

20.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Fanoušci ševců jedou na fotbal. Ilustrační foto

Na Kodaň zdarma. Fastav pro fanoušky znovu vypraví speciální vlak

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

AKTUALIZOVÁNO

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.

Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Odvolání zamítnuto. Slova, která určitě v úterý nechtěl od senátu krajského soudu ve Zlíně slyšet Jan Hemza z Brna, soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie, který je současně také uznávaný neurochirurg.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení