Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půlrok hejtmanem byl jako jízda na tygrovi

Zlín /ON-LINE ROZHOVOR/ - Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák odpovídal v pondělí 25. května čtenářům Zlínského deníku. Tazatele zajímal osobní život prvního muže kraje, ale obraceli se na něj i se svými problémy a náměty.

25.5.2009
SDÍLEJ:

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák při on-line rozhovoru pro Zlínský deník. Foto: DENÍK/Markéta A. Tarabová

Proč zlínská ČSSD vytvořila koalici právě s ODS? Nepříjde vám to jako zrada voličů, když se dohodnete právě s největšími protivníky? Jan Kukulín

Nevytvořili jsme koalici s ODS, ale ČSSD - KDU-ČSL a ODS. My jsme stanovili podmínky, na které přistoupily tyto dvě politické strany. A v programovém prohlášení Rady Zlínského kraje je vše, co ČSSD voličům na úrovni kraje slibovala.

Které zaměstnání se vám zdálo nejlepší? Pokud vím, pracoval jste jako veterinář, starosta Otrokovic a nyní jako hejtman zlínského kraje. Můžete vyjmenovat klady a zápory těchto zaměstnání a popsat cestu, jak se zvěrolékař stane hejtmanem? Jaroslav

V krátkosti nelze odpovědět na tuto otázku. Všechno má svoje kouzlo a řekl bych, že je to o poslání více než o zaměstnání ve všech případech. Ve vech případech je to o práci s lidmi a mezi lidmi. Beru to tak, jak život ty výzvy přinesl a našel jsem si v každém tomto poslání naplnění a uspokojení.

Můžete nějak shrnout své působení v politice? Jaký krok pro občany považujete za svůj nejzdařilejší? Jaké máte plány do konce svého období v pozici hejtmana? Dalimil Kolečko

Já bych řekl tak, že mé působení v politice vlastně ohodnotili voliči a to opakovaně ve volbách vyjádřením preferenčními hlasy. Zřejmě neuceleněji to vyjádří mé dvanáctileté působení starosty v Otrokovicích, kdy jsem mohl být při proměně tohoto města v město regionálního významu a mým cílem je taky, aby i Zlínský kraj si zlepšil své postavení nejen v rámci České republiky, ale aby byl vnímán i v rámci Evropy jako kraj, který má perspektivu a ve kterém chtějí jeho občané žít a spojují si s ním svou budoucnost.

Politika ČSSD ve stylu IV. cenové skupiny úspěšně zvyšuje počet bezdomovců, mimo jiné hlavně v Otrokovicích, kde jste byl starostou. Jak chcete tento problém řešit? Pracující

Problém bezdomovců není výsledkem politiky ČSSD, ale pravicových stran. Co se týká bezdomovců v Otrokovicích, nejde o občany, kteří by byli původem z Otrokovic, ale přibyli tam z jiných částí republiky, což je zřjmě proto, že Otrokovice jsou dopravním uzlem a v jistém slova smyslu i spádovým městem. Pokud se týká otázky řešení, tak jedna z cest je nabízení ubytování v azylovém domě Samaritán, pomoci ze strany kurátorky na sociálním odboru v Otrokovicích, ale také prací strážníků, kteří dbají toho, aby bezdomovci neobtěžovali ostatní občany. Není to jednoduchá záležitost na řešení, ale asi tzv. domovské právo resp. určitá povinnost domovských obcí se postarat o tyto občany by řešení napomohlo.

Dobrý den. Zajímalo by mě, jak trávíte své volné chvíle. Co je vaším koníčkem? Čtenářka Jana

Co jsou to volné chvíle? Na politice je nejhorší to, že není to jenom od rána do pozdního večera v týdnu, ale i o víkendu, takže těch volných chvil je poskrovnu. A když už jsou, tak je věnuji mé mamince, kterou mám na starosti. A samozřejmě své rodině a vnoučkům.

Dobrý den, udělá vůbec něco vedení Zlínského kraje pro občany Rožnova, kteří jsou nespravedlivě postižení tzv. „určovací žalobou“ a mají zablokované své majetky (především byty)??? Nechá to zlínské zastupitele v klidu nebo budou konečně něco s tím dělat? Libor Vašát

Obrátil jsem se dopisem ještě na ministra financí Kalouska s žádostí, aby ministerstvio financí bylo nápomocno při řešení tohoto problému, který vznikl v důsledku privatizačních procesů a v jehož důsledku jsou v nezaviněné situaci občané Rožnova p. Radhoštěm. Samozřejmě, že jde o pomoc městu Rožnov p. Radh. a de facto jeho občanům, ale zastupitelstvo Zlínského kraje nemá žádné nástroje, jak tuto záležitost řešit. Záležitost stále vedu v patrnosti a jakmile bude jakákoliv možnost a příležitost být této věci nápomocen, tak bude využita k vyřešení ve prospěch občanů Rožnova.

Dobrý den, jsem volič ČSSD a zůstanu jím i nadále. Přesto nebo právě proto Vám chci položit otázku: Proč jste nechal na kraji pracovat nadále - a navíc ještě jako svého statutárního zástupce - pana L. Lukáše? Jak hodnotíte svých uplynulých šest měsíců ve funkci hejtmana a baví Vás ještě politika? F. Mádl

Jestliže dochází k uzavření koalice mezi politickými stranami, nezbývá než respektovat nominované zástupce do orgánů kraje, jako je Rada Zlínského kraje. Těch šest měsíců bych charakterizoval jako jízdu na tygrovi, ale přes všechny problémy a náročnost nejsem nespokojen. Nevadí mi, že existují problémy, pokud se mi je daří řešit.

(red)

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podchod  na Náměstí práce ve Zlíně.
34

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

UEFA liga  FC Zlín tiskovka trénink
31

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

Nejsem zákeřný, hájí se po drsném zákroku vůdce Veselý. Vyfasoval trest

Tři zápasy nepodmíněně. To je trest udělený disciplinární komisí pro kapitána hokejistů Aukro Berani Zlín Ondřeje Veselého za drsný zákrok kolenem na vítkovického útočníka Rostislava Deje z úterního utkání 14. kola extraligy. Slovenský forvard včera odpoledne podstoupil vyšetření, které však podle prvních zpráv z ostravského klubu bude vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru.

Za Fryštákem bourala dvě auta, posádky včetně dětí vyvázly bez zranění

Zpočátku poměrně vážně vyhlížející srážku dvou osobních aut řešili ve středu po desáté hodině dopoledne hasiči, policisté a zdravotníci nedaleko Fryštáku ve směru na Holešov.

Měli zpronevěřit evropské dotace, za to můžou dostat i tři roky vězení

Že nesrovnalosti a drobné podvody v souvislosti s evropskými dotacemi nejsou žádná legrace, poznala osmapadesátiletá bývalá radní Bojkovic a exředitelka Sociálních služeb města Bojkovice Š. V. Soud ji viní z poškození finančních zájmů Evropské unie, kdy jako zástupkyně sociálních služeb měla čerpat dotace - dodat fiktivní dodací listy za ubytování a vyúčtování pracovních cest.

Krotitelé duchů, Mimoni, Star Wars či série Lego Frozen, i to je svět kostiček

V Baťově institutu ve Zlíně je až do začátku ledna k vidění unikátní výstava stavebnic.Svět kostiček výstava, která nabízí průřez rozsáhlou soukromou sbírkou sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce. Výstava je k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 2. ledna 2018.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení