Bez plastik a dalších kosmetických úprav jede jedna- dvacetiletá holka ze Zlína světu ukázat, že přirozenost a inteligence, které se snoubí s krásou, mají na to udělat díru do světa. 

Třiadvacátého září krátce po jejím zvolení nejhezčí dívkou ČR měl její facebookový profil 2,5 milionu zhlédnutí.

„Život se mi obrátil vzhůru nohama. Je to úplně něco jiného než život předtím, kdy jsem měla jen školu, sport, rodinu. Nyní mi mnoho soukromého času nezbývá, ale je to součást mé výhry a já si to užívám. Vždyť na druhou stranu jen získávám. Zkušenosti, kontakty, práci i cestování,“ zhodnotila Michaela. 

Jak je na tom Míša před světovou soutěží krásy s missí nemocí? „Přítel mě měl rád, i když jsem neměla titul,“ říká o svém vyvoleném letošní miss ČR, když si balí doma ve Zlíně kufry na světovou soutěž. 

Ilustrační foto
Modernizace trati Otrokovice-Vizovice budí emoce v Bartošově čtvrti a Loukách

Na letiště brzy ráno v sobotu dorazí v doprovodu rodičů. „Strašně se do Ameriky těším, chci poznat jiný svět,“ prozradila Michaela. S sebou bude mít čtyři velké kufry a jeden příruční.

„Na letišti to teda bude zajímavé,“ tipuje dopředu Michaela. S úsměvem pak prozrazuje, že jen jeden kufr bude plný botů a kosmetiky. Šaty pro ni vytvořilo několik módních návrhářů. Česká miss si tak veze zlaté šaty, stříbrné, krajkové, ale i národní kroj. Kromě toho nezapomene na národní dary.

„Je toho hodně, ale myslím, že jsem připravená dobře,“ usmála se nejkrásnější česká dívka pro letošní rok. 

Před soutěží Michaela pilovala angličtinu, zaměřila se i na otázky. Jak říká, nechce být zaskočena. Talentová soutěž bude v jejím podání netradiční.

„Tuto volnou disciplínu obdivovali hodně v semifinále miss ČR je to video mé volné jízdy v krasobruslení. Doufám, že to tam budu moci použít a ukázat. A když ne, něco vymyslím,“ mrkne Michaela a je jasné, že už ví co. 

Plastiky nebo odstraněná žebra u ní také nečekejme. Na hlasy skeptiků totiž neslyší. 

„Někdo říká, že bych měla mít jiné obočí, já říkám ne. Lidé si mě zvolili i porota, takže nemám důvod to měnit, v žádném případě,“ mávne rukou usměvavá miss. Obavy ze soutěže nemá.

Autobus DSZO. Ilustrační foto
MHD v areálu Baťovy nemocnice? Jasněji by mělo být už příští týden

„Těším se na další zkušenosti. Nejvíc mě zajímá, jak probíhají takové soutěže v jiných zemích, protože znám jen tu naši. Jsou státy, kde to hodně řeší, kde se například na takovou soutěž holky připravují i rok. Na to jsem zvědavá,“ říká Míša a jedním dechem dodává, že jedinou obavu, kterou před světovou soutěží má, je to, že od rána až do večera bude muset chodit na vysokých podpatcích.

„Moje nohy budou trpět,“ myslí Michaela. 

A na co se do Ameriky nejvíc těší? „Těším se na holky. Těším se, až budeme stát na pódiu a bude slyšet, jak nám lidé fandí. Jsem ráda, že tam za mnou přijede i moje rodina. Jsem jim moc vděčná za to, jak mne podporují,“ nezapomíná Michaela. 

Missky, které mají světovou soutěž za sebou, už popsaly, jaké to je jít v cizí zemi na soutěži po přehlídkovém mole a uvidět českou vlajku. Michaelu to teprve čeká. „Na to se nejvíc těším,“ zdůranila nová česká miss Michaela Habáňová ze Zlína před cestou na MISS Universe.