„V hale se konají nejen akce naší školy, bývá také často pronajatá. Pořádají se tam například různé taneční festivaly nebo třeba soutěže mažoretek. Lidé parkují auta různě na trávě, čímž si koledují o pokuty. Parkovacích míst poblíž haly je tak čtyřicet. A to opravdu nestačí,“ popsal současnou situaci ředitel otrokovické průmyslovky Libor Basel.

Věří, že stavbou nových míst přestanou řidiči parkovat na školních plochách.

„Hlavně ve všední dny nám blokují někteří řidiči naše místa, což je problém,“ dodal ředitel.

Co víc, motoristé nechávají kvůli nedostatku místa auta také na trávě kolem blízkého kruhového objezdu.

„To může ztížit průjezd hlavně policistům, hasičům či záchrance,“ upozorňuje velitel otrokovických strážníků Tomáš Gromus.

„Snažíme se tam při větších akcích dopravu usměrňovat, řidiče pak řešíme domluvou. Pokud to někteří nerespektují, řešíme situaci za pomoci pokuty příkazem. Nové parkoviště jednoznačně vítáme,“ konstatoval velitel.

Podle starosty Otrokovic Jaroslava Budka nové parkoviště vznikne na zelené ploše kousek od hřiště s umělým povrchem, které je právě hned vedle haly.

„Zatím nemůžu říct, o kolik nových míst by se mělo jednat. Budeme o tom teprve jednat s krajem, který zřizuje průmyslovku, pod kterou hala spadá,“ podotkl starosta.

Zvýšit počet parkovacích míst chce město také v centru u polikliniky, a to o dvacet. Mnozí pacienti mířící k lékařům tam nemají rovněž kde parkovat.

„Z vlastní zkušenosti mohu říct, že když tam jedu, místo nejdřív celé objedu, ale žádné volné pro parkování nenajdu. Nakonec raději zajedu k nádraží a k poliklinice se vrátím pěšky,“ popsal starosta Budek.

Zmínil, že nová parkovací místa vzniknou na nynější zeleni. „Kousek jí ukrojíme,“ doplnil.