Sjezdovky jsou i nadále přístupné sáňkařům a skialpinistům, nově se ve středisku dnes rozjede již druhá snowtubingová dráha a v sobotu 30. a neděli 31. ledna se chystá u sjezdovky Razula testování skialpů.

V areálu je otevřeno několik výdejních okének s občerstvením a ve výborném stavu jsou i běžkařské stopy. Během týdne přibylo minimálně 20 centimetrů čerstvého sněhu.

ZDRCUJÍCÍ NEJISTOTA

„Rozhodnutí vlády nás hodně zklamalo. Těšili jsme se, že konečně budeme moci zužitkovat skvělé sněhové podmínky. Sjezdovky máme vysněžené, upravené rolbou, nachystané k okamžitému zprovoznění. Nejhorší je nejistota. Nevíme, jestli je máme v tomto stavu udržovat dál a vyčkávat, nebo už sezónu nadobro vzdát,“ říká šéf ski areálu Martin Pařízek.

Upravené sjezdovky zatím středisko nechává k vyžití návštěvníkům se sáňkami, boby a skialpy s tím, že vstup je na vlastní riziko. Již minulý víkend na sjezdovce Horal u hotelu Horal pracovníci střediska vybudovali snowtubingovou dráhu, v tomto týdnu vytvořili ještě jednu – u hlavní sjezdovky Razula, naproti Bistru Razula.

U Horalu měří dráha 80 metrů, u Razuly 60 metrů. V provozu jsou obě od pátku do neděle od 10 do 16 hodin. Návštěvnost regulují pracovníci areálu.

Testování skialpů má probíhat v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Zájemci si mohou bezplatně vyzkoušet skialpy Dynafit přímo na kilometrové sjezdovce.

Výborné podmínky panují v běžkařských stopách. Přímo v obci je upraveno 40 km stop v sedmi trasách, které se prolínají. U parkoviště naproti sjezdovky Razula je otevřeno výdejní okénko půjčovny běžek a sněžnic.

ŠEDOU EKONOMIKU RESORT NEPODPORUJE

Pro Resort Valachy, který provozuje Ski areál Razula a čtyři místní hotely, je právě začínající období jarních prázdnin – od začátku února do poloviny března – obvykle hlavní sezónou, kdy přijíždí na pobyty nejvíc lidí v celém roce. Nyní jsou hotely zavřené.

„Množí se telefonáty a maily, kdy se lidé ptají na možnost ubytovat se u nás v režimu služební cesty. Tyto pobyty neposkytujeme, zůstáváme zavření, nechceme ohýbat daná nařízení, vnímáme naléhavost současné situace,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.