Zlínská reprezentantka dojela se svými kolegyněmi z národního týmu ve štafetovém orientačním závodě na horských kolech na výtečném třetím místě, když před českou trojici se dostaly pouze suverénní Rusky a Finky.

„Samy jsme byly překvapené, jak to dopadlo. V takový úspěch jsme ani nedoufali,“ přiznala Kateřina Hančíková, která celý štafetový závod rozjížděla. Po prvním úseku předávala na čtvrté příčce, její kolegyně Martina Lamichová a Zuzka Kiacová pak přivezly české trio do cíle na bronzové pozici. „Od začátku jsme to měli rozjeté na medaili, paradoxně o bronz jsme nejvíc bojovali s naší druhou štafetou,“ poznamenala zlínská juniorka.

V dánském Hilleradu, kde se mistrovství světa uskutečnilo, stihla po životním úspěchu také první porci oslav. „Byl to pro nás poslední závod celého šampionátu, pak už následoval jen závěrečný ceremoniál. Takže jsme to spojili s ním,“ prozradila šťastná reprezentantka. Další radovánky měly následovat doma. Místo toho ale přišel nečekaný pobyt v nemocnici. „Dostala jsem zánět střeva a musela jsem do špitálu. Doma jsem teprve chvíli a na nějaké radovánky to zatím nevypadá,“ posmutněla Hančíková.

Na severu Evropy se představila i v dalších třech disciplínách. Začala na konci druhé desítky ve sprintech. „Hleděla jsem si hlavně mapy. Moc jsem nezrychlovala a nestačilo to. Navíc trať byla hodně specifická a nabízela různé volby postupů,“ uvedla sestra slavnější a úspěšnější Hany, dvojnásobné juniorské mistryně světa z předchozích let.

Náladu si částečně vylepšila čtrnáctým místem na střední trati s více než pětiminutovou ztrátou na vítězku. „Oproti loňsku jsem však na této trati zrychlila a odstup už nebyl tak veliký. Opět jsem se přitom vyvarovala jakýchkoliv chyb při čtení mapy,“ nechala se slyšet Hančíková. Naopak na dlouhé trati se musela znovu spokojit až s umístěním na konci druhé desítky. „Už mi docházely síly,“ přiznala 18letá reprezentantka.

Po náročném programu posledních dní a vynucené zdravotní přestávce se už proto během letních prázdnin nezúčastní žádného významnějšího podniku. Zahálet však také nebude. „Čekají mě dva tréninkové kempy. Jeden v italském Livignu, druhý v Orlických horách. Pozvolna se do toho musím opět dostat, abych byla dobře připravená na zářijové pokračování sezony,“ doplňuje zlínská rodačka.