Mistři přes guláš jsou z Otrokovic

Otrokovice, Dubnica nad Váhom – Nejlepší guláš na Slovensku uvařil tým z Otrokovic. Do slovenské Dubnice nad Váhom vyrazil k mezinárodnímu klání kuchařský tým ve složení Vratislav Podzimek, Jaroslav Zimák, Barbora Šopíková včele s mistrem kuchařem Robertem Slezákem.

14.10.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Tři hodiny trvalo, než za polních podmínek uvařili v kotlíku bezmála sto porcí guláše, který se stal vítězným. Druhé místo obsadili soutěžící z maďarského Vácu a bronz si odnášeli domácí z Dubnice.

„Gulášfest byl skvělým setkáním s přáteli. Vedle našeho stánku vařili kamarádi
z Dubnice a brambory krájel
i primátor a o kousek dál míchal do pravého maďarského guláše papriku s rajčaty také primátor z Vácu.

Počasí přívětivé nebylo, bylo sychravo, ale naše kuchaření bylo přesto docela veselé. No a ve výsledku úspěšné. řekl Vratislav Podzimek, člen otrokovického týmu, který se smíchem doplnil.

„Už to tak vypadá, že když někam jedou Otrokovičtí vařit, tak holt prostě vyhrávají všude," připomněl tak nedávné vítězství kuchařek ZŠ Mánesova v celorepublikové soutěži.

Autor: Lukáš Fabián

14.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.