Na menu ve složení dýňovo-mrkvový krém s čočkou, králičí burger s bylinkami, houbová pohanka s rýží a salát z červené řepy si pochutnávaly nejen stovky žáků ze zmíněné základní školy a studenti otrokovického gymnázia, ale také členové rady města Otrokovice. Ti totiž přijali pozvání na slavnostní oběd.

„Králíka mám velice rád, takže se mi kuchařky trefily do vkusu," netajil radost před obědem starosta města Jaroslav Budek. O pár minut později už mu toho na talíři příliš nezbývalo. „Chutnalo mi absolutně všechno. Ze všeho nejvíce mě ale těší, že jak kuchařky vaří na soutěži, tak pak i pro děti. Jídla nešidí," je rád starosta.

Pochutnal si také otrokovický místostarosta Jiří Veselý. „Bylo to vynikající. Králičí burger jsem jedl poprvé," přiznal s úsměvem. Z polévek má nejraději klasické vývary, případně ty zeleninové, ale ani dýňovo-mrkvovým krémem nepohrdl. Byl prý dobrý.

„Když se vrátím do dob, kdy jsem já chodil do školy, tak musím říct, že tehdejší a nynější obědy se nedají srovnat. Opravdu je dětem co závidět," dodal.

Menu doslova nadchlo i Šárku Havlíkovou, členku školské rady, která také pro ZŠ Mánesova dělá účetnictví. Doma jsou prý zastánci zdravé výživy, takže po chutném obědě ve školní jídelně se chystala kuchařky poprosit o recept.

„Jídlo bylo vynikající, chuťově výborně sladěné. Burger byl jemný, ochucený bylinkami, také kombinace přílohy byla moc dobrá. Rovněž i polévka," zhodnotila Šárka Havlíková.

Spokojenost čišela také z tváří mnoha malých strávníků. „Nejlepší bylo maso. Měla jsem takový burger dneska poprvé. Polévka byla ale taky dobrá," prohlásila například desetiletá školačka Valerie Máčalová. To další školačka Karolína si zapomněla dýňovo-mrkvový krém s čočkou vzít, postačit jí tak musel hlavní chod. „Chutnal mi, byl dobrý," řekla.

Porcí vítězného menu kuchařky připravily rovných sedm set. Pouze dezert ovoce v jogurtu, který byl rovněž součástí chodu v soutěži, nepřipravily. Nahradily jej sedmi kousky různých druhů ovoce, které si každý mohl po obědě namočit do mléčné či hořké čokolády v připravených fontánkách. „Děláme to tak už pár let vždy při příležitosti začátku školního roku," vysvětlila vedoucí jídelny Anna Vičánková.

Obědy kuchařky připravují v ceně do stanoveného limitu, který je daný vyhláškou o školním stravování. První stupeň má oběd za 22 korun, druhý za 24 a děti nad patnáct let za 27 korun.

„Někdy je oběd levnější, jindy dražší, limit sledujeme denně. Ke konci měsíce se to pak vždy snažíme vyrovnávat," dodala.

Jsou nejlepší…

Na kuchařském klání v pražských Stodůlkách se v úterý 25. srpna 2015 sešly týmy ze špičkových školních jídelen v Česku a soutěžily o nejlepší oběd. Porotu nejvíce nadchnul králičí burger s houbovou pohankou a rýží, který připravily kuchařky z Otrokovic. Společným jmenovatelem letošního ročníku soutěže o nejlepší školní oběd byl králík, mléčný dezert a cena do 34 korun za porci. Ta vychází z vyhlášky o školním stravování a platí pro věkovou kategorii jedenáct až čtrnáct let.