Opilý Křížka tam v rámci slovní rozepře zlomil poškozenému Jakubu Majdovi čelist. Pak vytáhl nůž, kterým nejprve pořezal rameno Petru Opanovi a následně Petru Rotreklovi obličej. „Obestoupili mě tři, nůž jsem měl na obranu. Vůbec mě nenapadlo, že bych jim mohl ublížit. Bylo to zkratkovité jednání,“ uvedl při minulém líčení Křížka.

Jeho kamarád David Šustáček z Pohořelic na Zlínsku, který byl ten den v restauraci s ním, s použitím nože při včerejší výpovědi nesouhlasil. „Nevím, jestli se mohl cítit ohrožený, ale já bych jej rozhodně nepoužil,“ sdělil Šustáček. „Šli jsme si tam sednout po práci na pivo a začali jsme na sebe s klukama u vedlejšího stolu pokřikovat, kdo koho zbije. Pak jsme se do sebe pustili a já dostal ránu do hlavy,“ vzpomínal Šustáček. Události bezprostředně poté neviděl, protože si běžel umýt ránu. „Když jsem se pak vrátil, zapojil jsem se do potyčky znovu. Říkal jsem jim, ať Honzu nechají, ale pouštěli se do něj pořád,“ přiblížil Šustáček. Zbývající část incidentu nezaregistrovala ani jeho přítelkyně Eva Jarošová, která byla uvnitř podniku. „Snažila jsem se najít něco, čím bych přítele ošetřila,“ vysvětlila. Dodala, že ani ona neměla tušení, že by Jan Křížka s nožem přišel.

Výsledkem potyčky byla zranění tří účastníků, z nichž za nejvážnější označil soudce Petr Marák zranění Petra Rotrekla, který utrpěl řeznou ránu v obličeji. „Dostal se tak do ohrožení života, protože vlivem podnapilosti mohl nůž sklouznout do oblasti krčních tepen, takže mohlo dojít k silnému krvácení,“ pronesl Marák. Ten nakonec spolu s přísedícími rozhodl o poslední šanci již dříve trestaného Křížky. „Dopustil se jednání pro společnost nebezpečné, přesto mu šanci naposledy dáváme,“ prohlásil Marák poté, co vyřkl verdikt.