Návštěvníci si mohli prohlédnout jak papírové, plastikové, dřevěné a kovové stavby, tak i třeba plastikové stavebnice. Součástí celé akce je i doprovodný program.

„Díky odborným workshopům a inspirativním přednáškám návštěvníci získají nové dovednosti a znalosti v oblasti modelářství. V modelářských dílnách bude možné si vyzkoušet vlastní tvorbu a na hřišti pro RC modely se návštěvníci mohou kochat modely na dálkové ovládání,“ prozradila za organizátory Věra Stojar z Inspirace Zlín.

Modelářské dílny nabízí papírové vystřihovánky, plastikové modely, plastikové stavebnice COBI, kovové stavebnice Merkur a RC hřiště s ukázkou silniční a těžké techniky- od kamionů přes nakladače až po bagry. Přítomny jsou také prodejní stánky, kde si návštěvníci mohou zakoupit modely, modelářské vybavení a různá příslušenství.

„Už delší dobu jsem si přála tuto akci ve Zlíně. Konečně se to podařilo. Modelářský svět a Inspirace Zlín se spojili a vznikla tak akce, která ve Zlíně ještě nebyla. Modelářství je krásný koníček, který vyžaduje hodně dovedností a je důležité tyto šikovné nadšence podpořit a propojit takovou krásnou akcí,“ uvedla Věra Stojar.