„Budova vznikla v hrubé stavbě už v letech 2002 až 2003, ale pak si někteří občané stěžovali, že se mrhá penězi a není to tu potřeba, a tak bývalá starostka prosadila zastavení projektu,“ popsal starosta Lubomír Kokeš. Současné zastupitelstvo i na základě podnětů občanů ale podle něj zjistilo, že objekt by bylo vhodné dokončit. „Zejména kulturní sál tu opravdu chybí a navíc by byla škoda deseti milionů korun, které už se do stavby předtím vložily,“ sdělil Kokeš.

Do budovy se mají z nevyhovujících prostor přesunout ordinace lékařů a obecní knihovna i úřad. „Místo by mělo být ale i pro restauraci a nějaké pokoje pro ubytování. V obci se má dělat cyklostezka a také tu je nabídka hipoturistiky. Turisté by pak stejně jako účastníci různých oslav v kulturním sále mohli mít o tuto službu zájem,“ poznamenal Kokeš.

Dokončení spolkne 25 milionů

Dokončení stavby však nebude lacinou záležitostí. „Bude stát pětadvacet milionů korun. Z toho přibližně deset se ale podařilo získat jako dotaci z evropských peněz, dvanáct budeme řešit úvěrem a zbytek z rozpočtu obce,“ dodal Kokeš.

Společnost, která byla vybraná jako dodavatel, už několik týdnů pracuje. V současnosti se dostavují některé příčky, má se začít dělat elektroinstalace a vzduchotechnika. „Stavbu jsme přebrali v až nečekaně dobrém stavu. Je otázka, jak by šlo pokračovat v jejím dokončení, pokud by se k tomu přistoupilo ještě za další léta,“ byl potěšen stavbyvedoucí Antonín Suchý.

Radost z brzkého dokončení budovy mají oslovení obyvatelé. „Je to dobře, chybí tady totiž něco pro kulturu. Už se tu větší akce nemá kde konat, jen za dobrého počasí na hřišti. Dřív se dělaly třeba plesy v místním motorestu, tam ale sál před lety zrušili,“ míní třeba Alena Málková. „Určitě to vítám. Kdyby to tam stálo a chátralo, byla by to škoda, zvlášť když už se do toho dalo tolik peněz,“ řekla Kateřina Horáková.