Seniorka využila volného času k návštěvě prvního ročníku Kabelkového veletrhu, který se letos nově konal kromě Zlína také ve druhém největším městě na Zlínsku.

„Koupila jsem si celkem čtyři kabelky za krásných 140 korun," řekla Zlínskému deníku Marie Václavínková, která tak pomohla klientům otrokovické Naděje. Právě jim výtěžek z veletrhu pomůže.

Ještě dříve, než se na akci vydala, chtěla do rukou či tašek pobrat doma několik starých kabelek a přinést je na veletrh, aby někomu třeba ještě udělaly radost. „Darovala bych je dříve, ale nějak jsem o tom nevěděla. Mám doma spoustu starých, i retro, například i po mých dcerách, které nosily, když byly malé," řekla seniorka. Nakonec ale nevzala žádnou.

„Hlídám totiž dneska vnučku, a tak jsem jí říkala: „Nelinko, pojď, vezmeme ty staré kabely a dáme je, ať si je někdo koupí." Ovšem dostalo se mi rázné odpovědi: „Babi, ne. Nic brát nebudeme," zasmála se Marie Václavínková. Vnučka tak rozhodla, chce prý všechno mít doma, schovávat.

Na Kabelkovém veletrhu si každá vybrala nějaký ten kousek pro sebe. Babička vnučku musela prý i usměrňovat, aby jich zase domů nedonesly až přespříliš. „Vybrala si tam dvě kabelky. Jednu takovou zlatou, k ní už má doma i zlaté botičky a zlatý opasek," vyzdvihla. Coby druhou si vybrala malou, v podstatě zimní chlupatou kabelku. „A právě takovou stejnou, ale mnohem větší, vybrala i pro mě. Takže když spolu někam pojedeme, ona si vezme svou, já zase svou," usmála se.

Do oka babičce padla také jedna za deset korun pro její další třináctiletou vnučku. „Ta poslední je na běžné nošení. Často jezdím na kole, takže se mi bude hodit," podotkla.

Marie Václavínková si na kabelky potrpí, doma jich má celkem osm. Kupuje si také retro, jelikož sbírá staré kočárky a panenky.