"Kriminalisté z Valašského Meziříčí na případu dále pracovali a zjistili, že výše uvedené škody není konečná. Prokázali mu další krádeže kovového materiálu. Tentokrát částka překročila hranici čtyři sta tisíc korun," oznámila nové okolnosti případu policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že povedený zaměstnanec svého chlebodárce postupně okrádal od října loňského roku. Svůj lup pak odvážel do sběrných surovin v okolí. "Poslední várku dovezl letos v únoru," potvrdila policejní mluvčí.

Z firmy si neoprávněně bral především kovový odpad a odvážel jej služebním vozidlem. "Specializoval se hlavně na měď, hliník a mosaz," vypočítala.
Ze skladu firmy tak během půl roku zmizelo celkem sto padesát sedm kilogramů hliníkových plechů, jedenáct kilogramů měděných drátů, sedm kilogramů mosazi a další barevné kovy. "Některé výrobky a zařízení z nerezu, které slouží při výrobním procesu rozřezal nebo nastříhal na menší kousky," vysvětlila Javorková. S tím, že takto vydělané peníze vždy použil pro svoji potřebu.

V první fázi vyšetřování mu hrozily za krádež maximálně tři roky vězení. Teď se ale situace změnila. "Protože se škoda navýšila, došlo i ke změně výše trestu. Zaměstnanci firmy za krádeže hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," dodala Javorková. Jak dále uvedla, kradený kovový odpad se dostává do výkupů sběrných surovin v celém regionu poměrně pravidelně. Nicméně podezřelý kovový šrot pracovníci sběren nepřijímají. "Pravidla hry jsou taková, že odpad musí vypadat jako odpad. Když někdo přijde s kanálem, tak samozřejmě u nás neuspěje," vysvětlila jednatelka firmy Výkup kovových odpadů z Rožnova pod Radhoštěm Eva Kopecká.

U firem, které se zbavují nepotřebných železných součástek navíc vyžadují doklady.
V každém případě se občas kradené věci ve sběrně objeví. "Proti tomu nic nenaděláte. Každou chvíli přijde okradený majitel nebo i policie," podotkla na závěr Kopecká.