Pachatelem má být její známý, který ji měl v noci ze 4. na 5. února tohoto roku uškrtit kvůli penězům. Dům pak nechal schválně vyhořet. Ve Zlínském kraji šlo o první vraždu v roce 2010.

„Na devětatřicetiletého muže byla v minulém týdnu podána obžaloba, a to pro tři trestné činy: vražda, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Obviněný je stíhán vazebně a v případě uznání viny mu hrozí dvacet let nebo výjimečným trest,“ uvedl státní zástupce Roman Kafka.

Zločin se stal v rodinném domku staré paní. Muž se k ní vloupal a začal jí prohledávat věci. To ženu probudilo, a když se se zlodějem potkala tváří v tvář, uškrtil jí. Poté dál dům prohledával. Přitom převrátil i zapnutý přímotop, od něhož začalo hořet. V domnění, že takto svůj hanebný čin ukryje, nechal dům i se zemřelou vyhořet.

Požár až nad ránem zpozoroval soused ženy, který si všiml nezvykle blikajícího světa. Jakmile spatřil, že u staré paní hoří, ihned povolal hasiče. Ti právě v jednom z pokojů našli tělo zemřelé seniorky. O případ se tak začala zajímat krajská kriminálka. „Rozházené věci po pokoji nasvědčovaly tomu, že by mohlo jít o násilný trestný čin s loupežným motivem. To nám pak potvrdila i následná pitva, při níž se zjistilo, že žena byla mrtvá již před vznikem požáru. Proto jsme případ ihned začali šetřit s podezřením na vraždu,“ vysvětlil před časem šéf kriminalistů Jindřich Kučera.

Policie pak začala vyslýchat desítky svědků a na základě toho vytipovala i možného pachatele. Po týdnu se jim ho podařilo zadržet. „K činu se nám doznal. Ženu si vybral proto, že tušil, že má zřejmě doma větší obnos peněz,“ přiblížil ještě kriminalista. Muž si totiž přišel na zhruba sto tisíc korun. Než jej však policie dopadla, stačil většinu pěněz utratit.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!