Své vzdělání navíc uplatňuje i při opravách vozů.

„Práce řidiče MHD ve Zlíně je celkem náročná. Hlavně v tom, že člověk musí brzy vstávat nebo naopak zase chodí pozdě spát. První spoje už vyjíždí před čtvrtou hodinou ranní, poslední se zase do vozovny vrací okolo půlnoci,“ říká Pavel Veselý.

Náročná je podle něj také na psychiku, neboť jezdit po městě v hustém provozu je docela náročné.

„Hlídat si provoz, cestující, jízdní řád a u trolejbusů myslet i na troleje, aby jste nevyjel moc daleko od nich a nevypadl z trolejí. Na druhou stranu je práce ale hodně zajímavá, každý den nastane jiná situace, jiný zážitek,“ vysvětluje. Často musí také volat zdravotníky.

„Setkáváme se s případy, kdy cestující dělají, že nic nevidí a nepomohou. Jednou měl starší pán glykemický šok a ve voze upadl do uličky u dveří. Jelikož to bylo v zadní části a byl plný, ničeho jsem si nevšiml. Při otevření dveří ho lidé začali překračovat a dělali, jako že se nic neděje,“ líčí.

Často také řeší ztracené věci cestujících. Jsou to prý desítky nákupů, mobilů či peněženek. Na jeden obzvlášť bizarní nález však nikdy nezapomene.

„Bylo to hned první rok, co jsem tu začal pracovat. Jedna maminka vysedla v Malenovicích na křižovatce bez kočárku s dítětem. Všiml jsem si toho až na konečné linky v Malenovicích u Centra. Vzápětí mi vysílačkou volal dispečer a vše se vyřešilo tak, že maminka si dítě převzala na zpáteční cestě,“ uzavírá řidič s úsměvem.