Obdivovat svaly Arnolda Schwarzeneggera, vyfotit se vedle Deadpoola, hledět do očí Jokerovi nebo si jen tak prohlížet zblízka Iron Mana - nic z toho není v tomto muzeu nemožné. Na návštěvníky totiž čeká pět set metrů čtverečních plných filmových soch, figurek, bust a replik, jak v životní velikosti, tak třeba i v měřítku 1:6.

Film legends museum, jak zní jeho oficiální název, je tak doslova rájem na zemi pro všechny filmové nadšence, kteří se mohou pokochat téměř šesti stovkami exponátů v nejrůznějších provedeních.

Ilustrační foto
V Kroměříži se loni narodil i malý Rufin či Fatima. Jaká byla nejčastější jména?

Na své si přijdou nejen milovníci Vetřelců, ale i Avengers, Harryho Pottera, Star Wars a mnoha dalších oblíbených filmů. A zkrátka nezůstanou ani ti nejmenší návštěvníci, pro které je jako dělaný dětský koutek a také expozice s mnoha figurkami od Disneyho. Velkým lákadlem pro děti je však herní retro arkádový automat Rampage, na kterém si mohou v průběhu prohlídky bezplatně zahrát.

Kroměřížské filmové muzeum, které bylo otevřeno v srpnu roku 2019, tak nabízí doslova přehlídku hrdinů z filmového prostředí, jejichž úroveň detailů bere dech nejen běžným návštěvníkům, ale častokrát i těm nejzarytějším fanouškům.

Jedna z největších sbírek na světě

„Za vším stojí náš majitel, kterému nikdo neřekne jinak než Johnny Wolf. Ten postupně shromáždil 2200 exponátů, které momentálně vystavujeme na našich čtyřech místech v republice - v Praze, Poděbradech, tady v Kroměříži a nově také v Kutné Hoře,“ vysvětluje Lucie Minksová z kroměřížské pobočky s tím, že tato soukromá sbírka Johnnyho Wolfa je tak jednou z těch největších na světě.

„A exponáty pořád přibývají a obměňují se. Takže když lidé přijdou po nějakém čase znovu, vždy mají možnost vidět opět něco nového, co tady dříve nebylo,“ dodává Minksová.

Muzeum Kroměřížska získalo do svých sbírek triptych Grál kroměřížského výtvarníka Václava Vaculoviče. K vidění bude v Muzeu až do konce příštího roku.
Muzeum Kroměřížska získalo do sbírek Grál výtvarníka Václava Vaculoviče

Přijít se podívat na Mistra Yodu, Terminátora, Gandalfa či na jiného oblíbeného hrdinu, mohou návštěvníci denně od 10 do 18 hodin. O víkendu pak už od 9 do 18 hodin, navíc zde tou dobou také potkají živé filmové hrdiny.

A koho by figurky či repliky uhranuly natolik, že by chtěl založit vlastní sbírku, může si přímo v muzeu zakoupit jak drobné suvenýry, tak i větší sochy, figurky či repliky.