Autor svůj umělecký život dělí mezi výtvarné umění a profesí hudebníka. Inspiraci hledá právě proto v hudbě, vzpomínkách, ve svém vnitřním světě nebo emocích.

Takoví jsme byli?2 Výstava se koná v prostorách 61. budovy areálu bývalého Svitu.
OBRAZEM: Takoví jsme byli? Výstava mapuje život ve Zlíně ve 20. století

„Malování se aktivně věnuji pět let. Mezi mé vzory patří známý zlínský malíř Břetislav Polišenský, který se zabýval taktéž krajinomalbou nebo židovský rusko-francouzský malíř Marc Chagall, jehož styl se skládal z expresionismu, symbolismu a kubismu. Mou celoživotní srdcovkou je český krajinář Antonín Hudeček,“ popisuje Pášma. V jeho životě má hudba i malířství neodmyslitelnou roli.

Výstava Dvacet let FMK – THE BEST OF. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
OBRAZEM: Výstava Dvacet let FMK představuje to nejlepší, co z fakulty vzešlo

„Od jednoho utíkám k druhému. Nemůžu říct, co by převažovalo. Ve Filharmonii hraju na kontrabas a je to mé zaměstnaní. A malování vlastně taky už přerostlo do profesionální formy, už to není jen nedělní koníček,“ pokračuje Pášma, jehož osobním projektem je komponování vlastní hudby.

Přestože jedna výstava zlínského malíře ještě probíhá, zároveň už připravuje další. „Mým snem je propojit hudbu, výtvarné umění a poezii a vytvořit jeden nezapomenutelný celek pro diváka,“ uzavírá Pášma.