Jako vždy ji zahájí slavnostní pochod generálů s insigniemi. Chybět nebude děkan fakulty technologické Petr Hlaváček ani další významní představitelé jiných univerzit. Například děkanové Fakulty chemické VUT v Brně Jaromír Havlica nebo Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislavě Dušan Bakoš.

„Každý, kdo přinese vzorek, bude současně i hodnotitelem koštu. Půllitry pálenek je možné nosit do 1. února do 15 hodin na fakultu technologickou. Ve výjimečných případech lze vzorky přihlásit i v místě a čase konání koštu. Majitelé by se však měli držet našeho motta: Dobře vypálenou slivovicí nikoho nedopálíš,“ nechal se slyšet jeden z organizátorů akce Dušan Fojtů.

Doplnil, že je možné přinést jakýkoliv druh vypáleného destilátu, nejenom ze švestek. Obvykle se prý sejde kolem šedesáti vzorků. O zábavu mají mít postaráno i nesoutěžící.Organizátoři chystají také pro ně občerstvení a kulturní program. K tanci a poslechu zahraje jako obvykle zlínská kapela JAZZZUBS. Vystoupí i celorepublikově známý kouzelník Šeklin, který je studentem zlínské fakulty technologické.