Magistrát tím ušetří miliony, ale Univerzitě Tomáše Bati zhatí dlouho plánovaný záměr. V místě totiž chtěla stavět laboratoře.

Tradice jsou ale pro magistrát podle primátorky Ireny Ondrové na prvním místě. „Nedaleko nádraží se vždycky koupávalo, tak nevidím důvod, proč by měli místo zabrat technologové. Tato myšlenka je pro mě stejně důležitá jako obnova Památníku Tomáše Bati v prostorách Domu umění,“ vysvětlila primátorka, jejíž názor sdílí většina zlínských radních.

Ne však Karel Jankovič, který výstavbu koupaliště na třicetitisícovém sídlišti připravuje. „Už jsem měl skoro vybraného dodavatele. Firma, v níž mám známého, je schopna je postavit za několik měsíců. Ale je to pech, ostatní mě přehlasovali,“ reagoval Jankovič, který kvůli změně záměru zvažuje rezignaci na funkci.

Přesto připustil, že obnova bazénu nedaleko nástupišť autobusů může do Zlína přilákat více turistů. Na to především totiž poukázal iniciátor myšlenky, náměstek primátorky Hynek Steska.

„Když člověk vystoupí z autobusu, může se jít propocený okamžitě svlažit. Navíc se mu naskytne nevídaný pohled na sličná dámská těla. Krásné Zlíňačky nám přitáhnou i zahraniční turisty,“ míní Steska, který se inspiroval v polském Chorzowu.

Zbrusu nový záměr náměstka Stesky i celé radnice ocenil předseda Asociace českých cestovních kanceláří a asociací Tomio Okamura.

„Chtělo by to však ještě nějakou přidanou hodnotu. Zvážil bych možná, zda neudělat na Baťově koupališti nudistický koutek. Je to trend, který dnes ve světě frčí a turisté ho vyžadují,“ upozornil Okamura.

To není špatný nápad, zauvažovala Ondrová. „A ještě jeden se mi honí hlavou. Studenti hygieny by mohli pravidelně odebírat vzorky vody, aby byla zajištěna její kvalita. O praxi nepřijdou a žádné další laboratoře k tomu nepotřebují,“ zapřemýšlela primátorka. „Obyvatelé Jižních Svahů budou mít každopádně v rámci kompenzace na koupání slevu,“ dodala.

Náhlým rozhodnutím radnice byl nejprve rektor univerzity Ignác Hoza dost rozlícen. Nakonec však poznamenal, že i jemu občas prospěje, když si o obědové pauze z Univerzitního centra odběhne a smočí tělo v čisté lázni. „Mezi dámami pokaždé omládnu,“ pousmál se.

Marie Šidlová, Šárka Šarmanová

Informace uvedené v článku se nezakládají na pravdě