Také do Lázní Zlín mohou lidé vstoupit od pondělí 31. května, a to pouze s platným negativním testem na koronavirus, dokladem o očkování nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19.

Dle posledního nařízení vlády přitom platí, že antigenní i PCR testy musí být provedeny v odborném zařízení.

„Mnoho lidí o tom neví, pak jsou překvapeni. Některé návštěvníky jsme kvůli tomu museli vrátit,“ uvedl Lubomír Matoušek, ředitel společnosti Steza, která Lázně Zlín provozuje.

Lubomír Matoušek dále uvedl, že v pondělí otevřeli pouze venkovní bazén.

„Vnitřní se ještě musí připravit. To nejde jen tak lusknutím prstu,“ zmínil. Naopak připraveno je podle ředitele organizace koupaliště Panorama na Jižních Svazích, které Steza provozuje. „Tam ale musíme počkat na to, jaké bude počasí,“ naznačil v souvislosti s dosavadním chladným rázem počasí.

Aktuální podmínky pro provoz dodržují bez výjimek i ve wellness Vita Sana Clubu ve Zlíně.

„Všichni klienti musí předložit čestné prohlášení, že splňují podmínky vlády, které v souvislosti s rozvolněním stanovila,“ potvrdil jednatel Jan Pravda.

Pondělní návštěvnost se podle něj pohybovala kolem 50 až 60 procent povolené kapacity. „Lidé začnou chodit. Zatím je to v začátku,“ míní jednatel.

Ve větší návštěvnost věří i Petr Šenkeřík, majitel Restaurace U Osla ve Zlíně. „Lidé si zvykli chodit pro meníčka a sníst je například doma nebo v práci,“ vysvětlil Šenkeřík situaci, se kterou se nyní restaurace potýká. (voz)