„Hostů neubývá, spíš naopak k nám klienti posílají své známé," pochvaluje si Karel Potocký z autokempu U Splavu v Hovězí. Jeho slova potvrzuje i starosta Rusavy Bohumil Škarpich, jehož úřad provozuje kemp. „Lidé si kemp velmi chválí a vrací se především kvůli romantickému prostředí. Návštěvnost je větší."

Mezi nejčastější návštěvníky kempů patří rodiny s dětmi

a zvířaty, které v řadě kempů bez problémů ubytujete – narozdíl od hotelů a podobných zařízení. Majitelé kempů napříč krajem se shodují, že jejich klientelu tvoří především Češi. A vzhledem k poloze regionu občas také Slováci.

Feng Shui i loďě

Cizince do českých tábořišť ale občas přitáhne kulturní akce v okolí. „Služby ubytování společně se sportovními aktivitami využívají především rodiny s dětmi z Česka. Cizinci mají v oblibě termíny spojené s pořádáním festivalu ve Vizovicích a Barum Rally. Areál využívají i firmy. Pořádají se zde také oslavy a svatby," tvrdí Petr Zavadil z rekreačního areálu Dešná. Právě Dešná vsází na netradiční služby a nabízí například
i u­bytování v apartmánech postavených podle filosofie Feng Shui. Filosofií poskytnout něco navíc se řídí rovněž Cyklokemp Bagrák na Kroměřížsku, který provozuje také loděnici.

Řada majitelů organizuje zábavný program a večerní diskotéky. Na rodiny a lidi, kteří ocení spíše klid, se zaměřuje Oldřich Pavlíček, majitel autokempu Koryčany.

„Nepořádáme tady žádné kulturní akce, máme to pojaté spíše jako klidný kemp v lese. Každý rok máme větší a větší návštěvnost," tvrdí Pavlíček. Na jednom se ale shodnou všichni provozovatelé – návštěvnost kempů výrazně ovlivňuje počasí.

Kemp je takový, jací tam chodí lidé

Holešov - Kempování má své kouzlo. To už dávno poznal i Miroslav Valentík z Holešova. S partou divadelníků pravidelně jezdí do kempu Apollo na jižní Moravě.

„Kemp je hezky rozlehlý, dojedeme tam autem a v okolí se dobře najíte. Je tam klid a všechno, co člověk k životu potřebuje," popisuje oblíbené místo Valentík. Sice se jedná o minimálně rekonstruovaný kemp z osmdesátých let, má prý ale svého ducha.

„Kdybych tam měl jet s rodinou a dětmi, tak je to přece jen trochu nižší komfort, ale většinou stejně nezáleží ani tak na vybavení, jak na tom, s kým tam jedete," míní Holešovan. S kamarády si tam vždycky užívají nejenom kempování, ale i blízké atrakce, které nabízí Mikulov anebo Lednicko-valtický areál. Kemp si prý vždy vybírá až podle lokality, kam se chtějí jet podívat.

„Není to tak, že bychom jeli do vyhlášeného kempu. Ve většině z nich to stejně funguje podobně," vykládá dále. „Když přijedete do kempu, tak je to prý docela jednoduché vždycky na vrátnici nebo recepci vám podají veškeré informace, kde se přihlásíte a oni už vám řeknou vše potřebné. Kde je sociálka, kde si můžeme postavit stan a kam se jít najíst,"líčí Valentík.

V kempech někdy bývají i taneční hudební večery nebo jiné kulturní vyžití. „Jsem docela přizpůsobivý, takže se mi ještě nestalo, že bych se kvůli něčemu nevyhovujícímu sbalil a z kempu odjel. Loni se nám ale stalo, že celý pobyt dost narušovala skupina Britů v pěti obytných vozech, kteří v noci dělali rachot a vždycky po nich zůstal nepořádek," popisuje Valentík. Byla to prý ale jen jedna negativní zkušenost za celou dobu.

„Divné lidi ale potkáte všude, nemusíme za nimi jezdit do kempu," uzavřel Miroslav Valentík. (pku)

Kempy ve Zlínském kraji kam a za kolik vyrazit?

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek je vybudován v příjemném prostředí slepého ramene řeky Moravy jižně od Napajedel. Milovníkům kempování nabízí ubytování v budově, v chatkách. Také je zde vyhrazena plocha pro stany a karavany.
V okolí kempu mohou zájemci navštívit řadu památek - zámek Napajedla, hrad Malenovice, zámek Bílovice, tvrz Kurovice a další.
Tato lokalita prošla před dvěma lety rozsáhlou modernizací a nyní nabízí širokou paletu možností k aktivnímu odpočinku i relaxaci. Zvířata do areálu smí.

Vybavení: WC, sprchy, koupání, ohniště, dětské hřiště, rybaření, restaurace, volejbal, jízdní kola, wifi.

Dítě 3-10 let: 70 Kč/noc

Osoba nad 10 let: 70 Kč/noc

Zvíře: 80 Kč/noc

Auto: 40 Kč/noc

Motocykl: 30 Kč/noc

Stan: 70 Kč/noc

Obytný přívěs: 120 Kč/noc

Oytné auto: 150 Kč/noc

Maringotka: 120 Kč/noc

Bungalov pro 1-2 osoby: od 860 Kč/noc

Bungalov pro 4 osoby: od 1600 Kč/noc

1 lůžko v pokoji: od 400 Kč/noc

Ceny se liší podle vybavení a počtu nocí a osob.

Kontakt:

Tel.: +420 731 102 690

Email: recepce@pahrbek.cz

www.pahrbek.cz

ATC Smraďavka

Autokemp Buchlovice Smraďavka se nachází v údolí na okraji pohoří Chřiby, asi deset kilometrů od Uherského Hradiště. Ubytování možné v pětilůžkových chatkách, karavanech nebo na stanové louce. V sousedství se nachází lázeňský areál s odpočinkovým prostorem poblíž rybníka. Nedaleko kempu je vodní nádrž Nad Sovínem s možností rybolovu, zámek Buchlovice nebo hrad Buchlov.

Vybavení: Úschova kol, počítač s internetem, wifi, půjčovna sportovních potřeb, automatická pračka, elektrické přípojky, kuchyňka, hřiště, stání pro karavany, WC a umývárna se sprchami.

Stan: 30 Kč/noc

Karavan: 90 Kč/noc

Osobní auto: 30 Kč/noc

Dospělá osoba: 60 Kč/noc

Dítě 310 let: 30 Kč/noc

Chatka: 160 Kč/noc

Kontakt:

Tel.: 731 877 027

E-mail: atc-smradavka@email.cz

www.atc-smradavka.cz

Camping Babí hora

Kemp leží 3 kilometry za městem Hluk směrem na Boršice u Blatnice, v podhůří chráněné oblasti Bílých Karpat. Nedaleko je Baťův kanál, kde můžete uskutečnit různé výlety na lodi. V nedalekém Hluku se nachází koupaliště, památkově chráněné domky, stejně jako v Boršicích u Blatnice. V areálu jsou chatky, rodinné chaty a místa pro karavany a stany. V kempu je prostorná stylová restaurace s terasou. V blízkosti les s možností houbaření.

Vybavení: Recepce, wifi připojení, dětské hřiště, venkovní stůl na stolní tenis, pétanque, malý bazén, přírodní vodní nádrž, pračka a ždímačka, turistické mapy okolí, pohlednice, známky.

Rodinná chata: 1 680 Kč/noc

Chatka: 190 Kč/noc

Malý stan: 40 Kč/noc

Velký stan: 60 Kč/noc

Auto : 60 Kč/noc

Dítě (2-12 let): 30 Kč/noc

Osoba od 12 let: 50 Kč /noc

Kontakt:

Tel: 725500353, 774421762

E-mail: babi.hora@email.cz

www.camping-babihora.com

Eurocamping Bojkovice

Eurocamping Bojkovice leží na okraji města Bojkovice, které se rozkládá v údolí řeky Olšavy na úpatí Bílých Karpat. V okolí můžete navštívit Baťův kanál, lázeňské město Luhačovice nebo například Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. V Bojkovicích stojí také zámek Nový Světlov, kde se pořádají kulturní akce. Kemp nabízí chatky s příslušenstvím i bez něj, dvojchaty a místa pro stany a karavany.

Vybavení: Informační centrum na recepci, telefon, fax, internet, restaurace s barem, TV/SAT, společná kuchyň, bazén 16x10m s hloubkou 1,7 m, brouzdaliště 4x4m, WC na dvou místech v kempu, sprchy, jízdní kola, stolní tenis, tenisové rakety.

Karavan : 350 Kč/ noc (2 osoby)

Malý stan : 50 Kč/noc

Velký stan : 80 Kč/noc

Dospělý: 80 Kč/noc

Dítě (3-15 let): 40 Kč/noc

Chatka pro čtyři osoby: 1000 Kč/noc

Kontakt:

Tel.: +420 604 236 631

E-mail: info@eurocamping.cz

www.eurocamping.cz

Autokemp Hovězí „U splavu"

Kemp se nachází osm kilometrů od Vsetína, proti proudu řeky Bečvy. Nejpohodlnější cestou je hlavní asfaltová silnice.

Vybavení: Kromě míst pro stany a karavany je zde také možnost přespat v jedné z chatek. Cena za chatu začíná na dvě stě šedesáti korunách. Za stan zaplatíte od padesáti do sedmdesáti korun. V areálu je ohniště, bufet i obchod. Kemp se může pochlubit novým sociálním zařízením s teplou vodou. Ze sportu si můžete vybrat mezi plážovým volejbalem nebo stolním tenisem. Na své si přijdou také pejskaři nebo milovníci koupání a rybolovu.

Chatka: 260 Kč/noc

Stan: 50-70Kč/noc

Kontakty:

Tel.: 571 420 827

www.kemphovezi.wz.cz

Camp Sport v Rožnově p. R.

Dobrá poloha a příjemné prostředí zaručují tomuto kempu u návštěvníků velkou oblibu. Kromě nedalekého koupaliště je v areálu možnost zahrát si míčové hry nebo stolní tenis. Přímo v areálu můžete také grilovat, zajít si do restaurace a nakoupit ve zdejším bufetu. Za poplatek si s sebou do areálu můžete přivézt i domácího mazlíčka. Recepce funguje v kempu dvacet čtyři hodin denně.

Stan: 50 80 Kč/noc

Chata: 1100 Kč/noc

Kontakty:

Tel: 571 657 617

www.tjroznov.eu

Autokemp Bystřička

Autokemp Bystřička je umístěn pod stejnojmennou přehradou. Dojet se tam dá autem i na kole.

Vybavení: Možnost parkování a úschovna kol je zajištěna. Ubytovat se můžete buď v chatkách, nebo využít okolní přírodu a přespat pod stanem. V letních měsících je to ideální místo pro procházky, přírodní koupání a houbaření. V kempu je jednoduchý bufet. V jeho blízkosti restaurace, která se stará o večerní zábavu. Sportovně vyžít se můžete na dvou nových hřištích. U přehrady najdete půjčovnu vodních šlapadel.

Chata: 200 Kč/noc

Stan: 60 Kč/noc

Kontakty:

Tel.: 571 410 874

www.camping-pension-bystricka.com

Dvůr Honětice

Jedná se o přírodní koupací biotop, nachází se zde čistá sladká voda bez použití chemikálií s oblázkovou pláží, koupání je vhodné i pro děti

Vybavení: V areálu se nachází venkovní bufet, občerstvení, hospoda, penzion, kemp pro stany a karavany, k dispozici jsou dvě čtyřlůžkové chaty, půjčovna sportovních potřeb, umývárna, toalety a sprchy, přírodní koupací biotop. Parkoviště se nachází přímo v místě areálu.

Stan: 60 Kč/noc

Obytné auto: 120 Kč/noc

Karavan: 80 Kč/noc

Děti (3- 15 let): 50 Kč/noc

Dospělí: 80 Kč/noc

Kontakty:

Tel.: 777 860 448

E-mail: DvurHonetice@seznam.cz

www.dvurhonetice.cz

Autokemp Koryčany

Klasický kemp, kam lidé mohou zajet s autem, kolem i karavanem. Areál je v provozu už osm let. Do areálu se vejde asi čtyřicet stanů, pro karavany je vyhrazeno deset parkovacích míst. V areálu se nachází také chatky. Jedná se o klidný kemp v lese sousedící s koryčanským koupalištěm. Během pobytu mohou lidé navštívit blízký hrad Cimburk.

Vybavení: Karavany lze umístit do boxů, které jsou od sebe odděleny živým plotem. Každý s vlastní elektrickou přípojkou a kohoutkem se studenou vodou. Návštěvníci mají možnost se ubytovat v chatkách s kuchyňkou a sociálním zařízením. V kempu je k dispozici sociální zařízení se sprchami s teplou vodou i sociálním zařízením pro návštěvníky na invalidním vozíku. V areálu se nachází bufet s terasou, pingpongový stůl a kuželky.

Karavan: 150 Kč/noc

Auto: 50 Kč/noc

Stan: 50 Kč/noc

Osoba: 50 Kč/noc

Chata (4 lůžka): během července a srpna 1100 Kč

Kontakt:

Tel.: 739 262 791

E-mail: info@czech-caravan-camping.com

www.czech-caravan-camping.

Kemp Rusava

Kemp v Rusavě je otevřen od června do září, obec ho provozuje už od poloviny osmdesátých let. Zařazen je do čtvrté kategorie a je volně přístupný.

Vybavení: V areálu se nachází umývárna se studenou vodou, toalety, ohniště, večerní osvětlení, pitná voda, hřiště na beachvolejbal. V okolí najdete několik bufetů a restaurací. V sousedství se nachází koupaliště a nedaleko rovněž přehrada. Maximální využití tábořiště je padesát stanů a dvacet karavanů.

Stan malý: 20Kč/noc

Dospělí: 20 Kč/noc

Děti od šesti let: 10 Kč/noc

Auto: 30 Kč/noc

Karavan: 30 Kč/noc

Kontakty:

Tel.: 573 339 066

E-mail: rusavak@rusava.cz

Rekreační areál Kemp Dešná

Rekreační areál Dešná se nachází v horské přírodě na pomezí Hostýnských vrchů a Beskyd. Milovníkům campingu nabízí ubytování ve stanech, karavanech, chatkách i v budově. V blízkosti areálu je možné koupání a turistika v okolí nachází se zde zámek Vizovice, mlýn Štípa, zřícenina Lukov a další. Psi do kempu smí.

Vybavení: WC, sprchy, vyhřívaný venkovní bazén, ohniště, dětské hřiště, trampolína, rybaření, volejbal, wifi, restaurace.

Velký stan: 70 Kč/noc

Obytný přívěs: 200 Kč/noc

Děti 3-10 let: 40 Kč/noc

Dospělí: 70 Kč/noc

Chatka pro 4 osoby: 800 Kč/noc

Chata pro 6 osob: 1500 Kč/noc

Feng Shui apartmán pro 2 osoby: 1200 Kč/noc 

(ceny platí při ubytování alespoň na 3 dny)

Kontakt:

Tel.: +420 577 986 333

E-mail: recepce@resort-desna.cz

www.resort-desna.cz

Rekreační a školicí středisko Skleníky

Rekreační středisko se nachází za jezem ve Spytihněvi v klidném prostředí Baťova kanálu. Zájemcům nabízí ubytování v pokojích rekreačního areálu, apartmánu či kempu pro stany a obytné přívěsy. Psi do areálu smí.

V okolí kempu se nabízí široká nabídka výletů zámek Napajedla, hradiště Modrá, zámek Bílovice, hrad Malenovice a další. Celoroční provoz nabízí spoustu možností pro individuální rekreaci, ale i možnost pořádání oslav, svateb, školení či sportovního soustředění.

Vybavení: WC, sprchy, koupání, ohniště, parkoviště, tenis, restaurace, jízdní kola.

Malý stan: 65 Kč/noc

Velký stan: 85 Kč/noc

Osobní auto: 52 Kč/noc

Karavan: 105 Kč/noc

Ubytovna: 160 Kč/noc

Kontakt:

Tel.: +420 577 943 071

E-mail: info@rs-skleniky.cz

www.rs-skleniky.cz

KRAJŠTÍ ZPRAVODAJOVÉ