Zatímco v posledním domácím duelu sahaly po skalpu tehdejšího lídra MOL ligy pražské Slavie, na půdě nováčka mezinárodní soutěže přišel šok a vystřízlivění.

„Nedokázaly jsme se vyrovnat s hrou jejich poslední posily Michnové. Byla střelecky k nezastavení, nepomohla ani osobní obrana. Zatímco jí vycházelo téměř vše, my pokračovaly ve střeleckém trápení posledních tří zápasů,“ označila za klíčové Hradilová, jež odehrála své druhé utkání od návratu po zranění.

„Stále nejsem zcela v kondici a herní formě. Věřím ale, že s přibývajícími tréninkovými jednotkami se to bude zlepšovat,“ řekla 28letá házenkářka.

I přes poslední průšvih ke zvyšování hlasu či trestům ve zlínské kabině nedošlo.

„Trenér Spuchlák není člověk, který by moc a nahlas nadával. Zápas jsme si ale důkladně rozebrali a řekli, co zlepšit,“ upřesnila Hradilová.

Současně si je vědoma, že si tím její tým zřejmě definitivně zabouchl dveře do play-off.

„Těžko se to přiznává, ale taková je realita. Začínáme se soustředit na boje ve skupině play-down, přesněji vytvoření co nejlepší pozice a zisku maxima bonifikačních bodů. Předně si ale musíme zvednout sebevědomí, protože házenou umíme. Ve světle posledních výsledků ale na tým dolehla deka. Tak snad se nám ji podaří co nejdříve sundat a vypořádat se s vlastní nepohodou,“ přeje si.

A nejlépe už dnes.

„Nemáme co ztratit, o to lépe se nám může hrát. Úřadující mistryně jsou favority, osobně jsme je ještě nikdy neporazily. Ale chybět by jim měly zraněné opory Jeřábková s Borovskou, navíc kvůli evropským pohárům mají hodně náročný program. Pokusíme se je zaskočit a napravit si reputaci. Alespoň výkonem,“ slíbila za celou zlínskou kabinu Lenka Hradilová.