Na své si přišli sběratelé známek, mincí, pohlednic, šperků, bankovek, ale také starožitností, hraček a dalších věcí z nepřeberné palety lidského zájmu o sbírání čehokoliv.

Celkem přes osm stovek položek, které sběratelé v otrokovické Besedě návštěvníkům nabídli.

Byly mezi nimi i dvě kamarádky Tereza Opravilová a Simona Charvátová, které si v neděli poprvé našly cestu na burzu jako vystavovatelé. Tereza zde prodávala vlastnoručně vyrobené šperky, Simona ji šla pomoci, prý jako „psychická podpora“.

„Ty šperky vyrábím ručně, komponenty na ně sháním přes internet. Překvapilo nás obě, kolik tady dnes bylo lidí,“ usmála se šperkařka Tereza, která pracuje jako zdravotní sestra na zubní klinice.

Prozradila, že se jí na burze líbilo a v plánu má ještě se svými výrobky vyrazit na velikonoční trhy v Uherském Hradišti.

Kousek dál u pohlednic stál sběratel pohlednic a všeho, co se týká Tomáše Bati Mirek Hercl z Otrokovic.

„Chodívám tady, znám to tu,“ říká muž, který od 17 let sbírá vše co se týká značky a jména Baťa. Jak Mirek prozradil, bydlí na Baťově, a prý se dá říct, že je „Baťovec“.

„Zájem o pohlednice, které se týkají Tomáše Bati je v celé republice, nejen tady v Otrokovicích, říká vystavovatel Daniel Hlaváč. Doma má prý 450 tisíc pohlednic, které jsou uskladněny v 80ti banánových bednách. Najdou se mezi nimi pohlednice, které mají desetitisícové hodnoty.

„Dnes jsme přišli pozdě, ale ještě se tady chceme alespoň porozhlédnout,“ prozradili v závěru akce manželé Vašicovi ze Zlína.

„S dnešní Hobby burzou jsem spokojený i když přišlo méně lidí, než jsme byli zvyklí, ale hrál se hokej, tak to chápu,“ usmál se pořadatel Dan Čagánek.