Motoristé by proto měli volit obezřetnou jízdu, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Pravá zima sice ještě do Zlínského kraje nedorazila, opatrnost na vozovkách je však i zde na místě. Většina silnic v regionu je sice holá, suchá a vymrzlá, ale zejména ve vyšších polohách by řidiči měli počítat s výše zmíněnými komplikacemi.

Na Uherskohradišťsku navíc motoristům jízdu ztěžuje silný, místy až nárazový vítr. V kraji je ráno zataženo, teplota se pohybovala od minus čtyř do nula stupňů Celsia.

Slovácko

Výraznější sněžení má přijít na Slovácko dnes odpoledne

Silničáři nic neponechávají náhodě, a tak i přes poměrně příznivý vývoj počasí na Slovácku poslali včera nad ránem do terénu své vozy s posypem.

„Už v neděli večer mírně sněžilo, a tak jsme na komunikace našeho okresu vyslali techniku. Posádky vozů dohlížely hlavně na stav silnic ve výše položených oblastech Chřibů a Bílých Karpat. I v pondělí před rozedněním vyrazily prověřit stav vozovek Chřibů dva vozy a na Uherskobrodsku dalších pět," informoval ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

„Místy byly silnice namrzlé, proto jsme je ošetřili posypem. Nejvíce práce odvedli naši lidé na průtahu Chřiby a také na opačné straně regionu v okolí Březové a Žítkové," dodal Buchtík. Zároveň připomněl že podle předpovědí meteorologů by mohlo na Slovácku začít více sněžit v úterý 4. prosince odpoledne. „Jsme na tyto situace připraveni, určitě budeme v pohotovosti," vzkázal šéf silničářů Rostislav Buchtík.