„Ráno bylo krásné počasí, pak ale přišla taková chumelenice, že lyžovat nebylo vůbec jednoduché,“ zasmál se Jan Mikeska z rožnovského klubu Skialpin.

Jeho prognóza na víkend je ale více než optimistická.

„Čekáme vynikající podmínky, pojedou všechny vleky a budou upraveny i běžecké trasy v oblasti Pusteven,“ slíbil Mikeska s tím, že vleky se u nich nezastaví ani ve všední dny. Připomněl, že v sobotu v devět hodin začne v tamním snowparku závod v jízdě na snowboardech.

Upravená stopa čeká, navzdory neustálým přívalům nového sněhu, i na běžkaře kteří vyrazí na hřebeny Vsetínských vrchů.

„Od pondělka připadlo pětačtyřicet centimetrů sněhu, teplota se i ve třináct hodin držela stupeň pod bodem mrazu,“ informoval Igor Levč z chaty Vsacký Cáb, který strojem upravil značnou část hřebenové trasy.

Další rolba včera vyrazila od Soláně směrem ke Třeštíku.

„Výška přírodního sněhu se tady pohybuje mezi sedmdesáti centimetry až metrem. Pro běžkaře to bude velmi dobré,“ hlásil přímo z kabiny stroje Marek Cimala.

Návštěvníkům Vsetínských vrchů, kteří dávají přednost sjezdovému lyžování, nabízí vynikající podmínky areály na Soláni, lyžovat se bude i na svahu u chaty Cáb.

Všechny vleky budou v provozu v javornickém středisku Kohútka.

„Vypadá to zatím na nejlepší letošní lyžovačku. Sníh neustále přibývá a teploty jsou ideální. Lidé by toho měli určitě využít, kdoví jak dlouho tak příznivý stav vydrží,“ komentoval z Kohútky Josef Kocůrek. Připomněl, že v areálu se v sobotu uskuteční zábavný program Josefovský sešup, který má výstižný podtitul Sjeď, jak umíš.

Lyžování na čerstvém prašanu si mohou užít i návštěvníci sousedního Portáše.

„Zpočátku byl sníh těžký, ale jeho kvalita se nyní výrazně zlepšila,“ uvedl z Portáše Dan Václavek.

Upozornil nicméně, že lyžařů ve všední dny už přijíždí málo.

„Lyžařské kurzy také končí, takže vleky budeme od příštího týdne spouštět už pouze o víkendech,“ dodal Václavek.