Cyklisty netrpělivě očekávaný okamžik nastane v pátek 7. června. Úsek, který je součástí záměru mezinárodní cyklistické trasy Bečva-Vlára-Váh neboli „BEVLAVA“, budovalo každé z měst po hranici svého katastru. V místě jejich setkání dojde ke slavnostnímu přestřižení pásky a oficiálnímu otevření.

Bezpečí a jízda krásnou přírodou

„Nová cyklostezka města propojí trasou bezpečnou pro cyklisty, kteří se tak vyhnou frekventovanému silničnímu tahu I/57 a namísto hustého dopravního provozu si budou moci užít jízdu v příjemném prostředí bělokarpatské přírody,“ vyjádřila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

„V naší krásné krajině propojujeme cyklostezkou nejenom naše města, ale také společné zájmy, sportovní aktivity, cesty za kulturou i do práce, aniž bychom museli jezdit autem,“ uvedl Kamil Macek, starosta města Brumov-Bylnice. „Pohyb je velmi důležitý a budu rád, když na trase uvidím všechny věkové skupiny,“ podotkl.

Ke slavnostnímu otevření dojde v pátek 7. června. Od 15.30 bude po celé trase probíhat akce Na kolech za bájemi a pověstmi. K samotnému slavnostnímu otevření dojde v 16 hodin. Od 16.30 pak bude na příjezdové cestě ke klobouckému zahrádkářskému areálu probíhat doprovodný program.

K novému úseku cyklostezky Bevlava

Na valašskokloboucké straně se bude otevírat dvoukilometrový úsek cyklostezky. Po své trati má 1,3 kilometru v režimu cyklostezky, 653 metrů v režimu cyklotrasy a jeden most přes Klobučku. Celkové náklady na výstavbu činily 16,2 milionu korun. Brumovská část vede přes chráněné území Natura 2000. Cyklisté se po jeho trase hned dvakrát přenesou přes Klobučku díky nově zbudovaným mostům o rozpětí 20 metrů. Celkové náklady na stavbu dosáhly částky 20,8 milionu. (chur)